Respawn.pl

Strona główna » oskarish poza CSGL

oskarish poza CSGL

Autor: Sergiusz Lelakowski

Jedna z czołowych polskich drużyn – Lounge Gaming, postanowiła rozstać się z Oskarem “oskarish” Stenborowskim. O zajściu poinformował nas kapitan zespołu, Paweł “innocent” Mocek, na swoim Facebooku.

oskarish dołączył do zespołu w sierpniu ubiegłego roku uzupełniając lukę powstałą po odejściu Jacka “minise” Jeziaka. Stenborowski został zauważony poprzez dobre występy w KILLERFISH, lecz po przenosinach do polskiego zespołu przeplatał dobre mecze z bardzo słabymi. Zawodnikom, w 2015 roku, nie udało się dostać na żadnego majora, co jedynie osłabiało morale drużyny. Dodatkowo, CSGL nie dało rady zakwalifikować się do Turner ELEAGUE, gdyż w finałowym starciu ulegli zawodnikom amerykańskiego OpTic.

lounge gaming

Lounge Gaming podczas Mistrzostw Polski.

Biorąc oskara wiedzieliśmy, że robimy krok w tył i chyba każdy, kto ma jakieś pojęcie o tej grze był tego świadomy, uważaliśmy jednak, że ma wielki potencjał i w krótkim czasie stanie sie graczem typu aizy, jkaem czy ktoś w tym stylu. Niestety, odnieśliśmy wrażenie, że nie dość, że to nie idzie do przodu, to nawet nie stoi w miejscu a spada w dół.” – takie słowa padły z ust Mocka w oficjalnym oświadczeniu.

Podjęliśmy taką a nie inną decyzję, ponieważ patrząc na nasz poprzedni (i chyba najbardziej sukcesywny) skład, jako Gamers2 mieliśmy 5 graczy, którzy dobrze żyli ze sobą w życiu prywatnym itp, mieliśmy kłótnie w drużynie, jedną bardzo konkretną i niepotrzebną (dało sie to rozwiązać na pewno, ale stało się tak jak się stało, widocznie nie byliśmy jeszcze na tyle dojrzali, żeby sobie z tym poradzić). W tym składzie, byliśmy w stanie wygrywać BO3 z teamami typu EnVy, NaVi, Titan, wygrać nawet raz z Virtus.Pro, mieliśmy mapy na których byliśmy PEWNI zwycięstw np overpass (16;3 envy, 16;3 ex-TSM w oficjalnych meczach). Teraz tego nie ma.”

Do składu prawdopodobnie wróci Jacek “minise” Jeziak, który występował razem z drużyną we wczorajszym meczu przeciwko fm-eSports. Innocent zaznaczył, że skład, który wcześniej reprezentował Gamers2 był najmocniejszą kompozycją, jaką kiedykolwiek stworzyli.