Respawn.pl

Ośmiu Polaków z szansą gry w VALORANT Tour Champions Masters

Autor: Paweł Wilk

Pierwszy etap fazy Challengers w ramach VALORANT Champions Tour 2021 nie poszedł po myśli polskich zawodników, którzy nie byli w stanie awansować do grona uczestników Masters. Być może już drugie podejście będzie szczęśliwe, ponieważ w weekend szansę na promocję będzie miało aż ośmiu biało-czerwonych.

W gronie ośmiu drużyn jako pierwsze zobaczymy G2 Esports, które w sobotę o godzinie 20 zmierzy się na serwerze z DfuseTeam. W drużynie rywala zobaczymy piątkę Francuzów na czele z Loganem “logaNem” Cortim, znanym z występów w Counter-Strike: Global Offensive w 3DMAXIE, Teamie Heretics czy Teamie LDLC. Nie ma jednak co się oszukiwać, że to właśnie Patryk “paTiTek” Fabrowski i Aleksander “zeek” Zygmunt będą faworytami starcia.

W niedzielę rodzimi kibice będą mieli jeszcze więcej emocji, ponieważ o 17:00 wystartuje spotkanie Ballista Esports. Rywalem Mateusza “MORFANA” Świętochowskiego i spółki będzie Fnatic, które nie musiało przechodzić przez otwarte eliminacje, w odróżnieniu od Ballisty. W ostatniej parze zobaczymy Patryka “starxo” Kopczyńskiego i jego kompanów z Raise Your Edge Gaming, którzy o awans do Masters powalczą z reprezentantami OG.

Harmonogram weekendowych meczów VALORANT Champions Tour 2021:

6 marca
17:00 Wave Esports vs Guild Esports BO3
20:00 G2 Esports vs DfuseTeam BO3
7 marca
17:00 Fnatic vs Ballista Esports BO3
20:00 OG vs Raise Your Edge Gaming BO3