Respawn.pl

Ostatni duży turniej Counter-Strike w 2023 roku na kanale Izaka! Już jutro startuje BLAST Premier World Final!

Autor: Michał Maćkowski

Esportowy sezon Counter-Strike’a wychodzi na ostatnią prostą. BLAST Premier World Final domknie kalendarz rozgrywkowy. Osiem najlepszych drużyn cyklu zjedzie do Abu Zabi. Tylko jedna podniesie trofeum i zabierze ze sobą do domu pół miliona dolarów.

Czas na ostatni duży turniej Counter-Strike w 2023 roku!

Rok 2023 był o tyle wyjątkowy, że w jego trakcie przeniesiono się z Counter-Strike’a: Global Offensive na Counter-Strike’a 2. Po owej zmianie najlepiej radzi sobie FaZe Clan, który od października wygrał dwa turnieje wysokiej rangi. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich zespół nie jest jednak wcale murowanym faworytem, bowiem po raz pierwszy zagra z Davidem “frozenem”Čerňanským. Ponadto na ubiegłych finałach jesiennych BLAST FaZe Clan musiał uznać wyższość Vitality w finale. Francuska organizacja również jest mocnym kandydatem w rywalizacji o główną nagrodę całego cyklu.

Długofalowo sezonu nie zdominowała żadna ekipa, czego dowodzi fakt, że aż cztery różne zespoły załapały się do światowych finałów dzięki zwycięstwom w turniejach, które premiowały mistrzów miejscem w Abu Zabi. Pozostała czwórka została wyłoniona na podstawie rankingu BLAST, do którego punkty uczestnicy zbierali przez cały rok.

W zasadzie każdy zespół z ósemki uczestników dokonał na przestrzeni ostatnich tygodni jakichś zmian. Z nowym prowadzącym zagra również ENCE – skład Pawła “dychy” Dychy. Pałeczkę tej roli przejął Lukas “gla1ve” Rossander. Będzie to też pierwszy tak istotny turniej dla Jakuba “kubena” Gurczyńskiego, który równolegle z Duńczykiem dołączył do fińskiej organizacji jako trener.

Kompletna lista uczestniczących drużyn prezentuje się następująco:

  • FaZe Clan
  • Vitality
  • MOUZ
  • Heroic
  • G2 Esports
  • Natus Vincere
  • Cloud9
  • ENCE

Zmagania BLAST Premier World Final 2023 odbędą się między 13 a 17 grudnia. Pula nagród wyniesie okrągły milion dolarów. Polską transmisję światowych finałów BLAST Premier realizuje zespół GX Studio (Fantasyexpo) i wraz partnerami – logitech G, LV Bet, WK Dzik, Hellcase oraz Grześki zapraszają na dużą dawkę emocji związanych z najlepszym Counter-Strike 2 na świecie. Transmisję w języku polskim można oglądać na kanale Twitch – Piotra “Izaka” Skowyrskiego, a mecze skomentują Piotr ‘izak’ Skowyrski, Kuba “Kubik” Kubiak, Łukasz “Hermes” Pożyczek, Michał ‘Mostow’ Mostowiec i Olaf “Szeregowy” Ostrowski.

Relacje z tego wydarzenia można śledzić w naszej specjalnej zakładce

Materiał powstał przy współpracy z WE’RE Fantasy!