Respawn.pl

Ostatni dzień fazy grupowej na IEM Katowice 2024. Szansa na pominięcie ćwierćfinału dla ENCE

Autor: Filip Woszczek
TaZ IEM

Wczoraj byliśmy świadkami największego osiągnięcia polskich zawodników po latach przerwy. Dziś mogą oni osiągnąć jeszcze więcej, zapewniając sobie bezpośredni awans do półfinału IEM Katowice 2024.

Ostatnie zmagania w fazie grupowej IEMa

W pierwszej parze spotkań będziemy mieli okazję obejrzeć zmagania drużyny Szymona “kRaSnaL” Mrozka, której dzień wcześniej udało się pokonać Cloud9 bez straty mapy. Dziś czeka ich niemałe wyzwanie w postaci G2, mające za sobą niezadowalający występ przeciwko ENCE. W tym samym czasie rozegra się mecz Janusza “Snax” Pogorzelskiego, który będzie starał się poprowadzić swój zespół do wygranej nad Heroic, by pozostać w turnieju.

Po tych meczach przyjdzie czas na “bonusowy” mecz dla podopiecznych Filipa “NEO” Kubskiego. Przed zawodnikami FaZe najtrudniejsza przeszkoda w ostatnim meczu fazy grupowej, bowiem po drugiej stronie stoi Spirit, mające za sobą tylko jedną przegraną mapę.

Pod wieczór to, na co wszyscy czekają, czyli dalsze poczynania Polaków z ENCE. Zespół Lukasa “gla1ve” Rossandera będzie musiał pokonać MOUZ z Kamilem “siuhy” Szkaradkiem na czele, by zapewnić sobie awans do półfinału. Przegrany tego pojedynku rozpocznie fazę playoff od ćwierćfinału.

W tym samym czasie odbędzie się także finał dolnej drabinki grupy B, natomiast o tym, kto w nim zagra dowiemy się po rozstrzygnięciu spotkań GamerLegion/Heroic oraz G2/Monte.

Harmonogram spotkań:

13:30 Heroic heroic vs. GamerLegion GamerLegion
13:30 Monte Monte vs. g2 G2
16:30 Spirit sp vs. faz FaZe
16:30 Falcons Falcons vs. nav Natus Vincere
19:30 MOUZ Untitled 1 vs. enc ENCE
19:30 TBD vs. TBD

Transmisję z polskim komentarzem można obejrzeć na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch. Po więcej informacji o rozgrywkach na IEM Katowice 2024 zapraszamy do dedykowanej relacji.