Respawn.pl

Ostatni krok po puchar IEM Katowice 2023. W finale G2 oraz Heroic

Autor: Filip Woszczek

Już tylko jedno spotkanie dzieli obie drużyny przed rozstrzygnięciem tego, kto zostanie tegorocznym zwycięzcą IEM Katowice 2023. Wszystko sprowadza się dziś do tego, kto zaprezentuje mocniejszy mappool w długim, wyczerpującym formacie Best of 5.

Do tej pory zawodnicy organizacji G2 prezentowali nieskazitelną formę na przestrzeni swoich ostatnich 11 spotkań, gdzie tylko jedno zakończyło się wynikiem 2-1. Po pewnym zwycięstwie w BLAST Premier World Final, ekipa HooXiego ponownie będzie chciała odnieść zwycięstwo,, pieczętując drugi wygrany turniej z rzędu. Ich ostatnia wygrana nad Liquid potwierdziła, że mało kto na tym turnieju jest w stanie im przeszkodzić w drodze po puchar.

Jedną z tych drużyn może okazać się duńska formacja. Heroic pokazało się z bardzo dobrej strony w Katowicach, eliminując każdą drużynę po kolei w głównej części turnieju. Po zajęciu drugiego miejsca na Majorze w Rio, z pewnością są mocno zmotywowani do walki o wygraną na tak prestiżowym turnieju. Dominujący rezultat wzczorajszego dnia przeciwko Natus Vincere dowiódł o sile tego zespołu. Obie drużyny czeka więc długi pojedynek w formacie Best of 5, by upewnić się, kto jest definitywnym zwycięzcą katowickiego święta esportu.

16:00 G2 g2 vs. her Heroic HLTV STREAM