Respawn.pl

Ostatnie dwa miejsca na jesienne finały BLAST-a! W grze m.in. Vitality, G2 czy Na’Vi

Autor: Krzysztof Sarna

Trwający w ogólnym rozrachunku jedenaście dni BLAST Premier Gall Groups dobiega końca właśnie dzisiaj. Pozostały jeszcze dwa miejsca na jesienne finały cyklu, a chętnych jest czwórka. Mowa tu o Teamie Vitality, G2 Esports, Natus Vincere oraz BIG.

Komu awans na BLAST Premier Fall Final?

Trwający półtora tygodnia BLAST Premier Fall Groups swoje zwieńczenie będzie mieć miejsce dokładnie dzisiaj. Pozostały do rozegrania jeszcze dwa starcia w ramach drugiej rundy Knockout Stage. Wciąż niepewny występu na jesiennych finałach jest chociażby Team Vitality.

Jak zwykle rozgrywki rozpoczną się o godzinie 15:00. Do gry wejdą reprezentanci Teamu Vitality oraz BIG. “Pszczoły” do pewnego momentu sprawiały wrażenie dominatorów, wygrywając gładko 2:0 z Evil Geniuses i Complexity Gaming. W finale grupy A 2:0 triumfowało jednak Ninjas in Pyjamas. Z kolei BIG w grupie B przegrało z Heroic oraz Natus Vincere, ale w międzyczasie okazało się lepsze od Astralis. Nie ma co zapominać, że w niemieckiej organizacji doszło do przetasowań. Na pokładzie znalazł się m.in. Mateusz “mantuu” Wilczewski. W bieżącym roku byliśmy świadkami dwukrotnego spotkania się tych formacji. Za każdym razem lepsza była organizacja znad Sekwany.

CZYTAJ TAKŻE: Zmiany na Overpassie, dostosowania naklejek holo – Aktualizacja CS2 22/07/2023

Drugi bój zapowiada się arcyciekawie, ponieważ Natus Vincere zagra z G2 Esports. “Samuraje” do tej pory pokazują, że jeszcze nie wszystko funkcjonuje poprawnie po przerwie wakacyjnej. Porażki z Teamem Liquid, FaZe Clanem, wygrana z OG Esports czy zwycięstwo dopiero po trzech mapach przeciwko Evil Geniuses pokazują, że pewne trudności mają miejsce. Na’Vi zagrało w finale grupy B, ale dwukrotnie musiało uznać wyższość lidera światowego rankingu HLTV – Heroic. 

Harmonogram niedzielnych spotkań BLAST Premier Fall Groups prezentuje się następująco:

15:00 | Team Vitality vs. BIG – BO3

18:30 | Natus Vincere vs. G2 Esports – BO3

Oba te spotkania będzie można obejrzeć wraz z polskim komentarzem na oficjalnym kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego na Twitchu. Dostać się do niego można klikając tutaj.