Respawn.pl

OSTRY KONFLIKT! DENIS ZAŁĘCKI ZAWALCZY Z MATEUSZEM KUBISZYNEM NA HIGH LEAGUE 3

Autor: Krzysztof Sarna

Poznaliśmy kolejną, czwartą walkę na nadchodzącej gali HIGH League 3. Tym razem mowa o wielkim i jednocześnie ostrym konflikcie. O tym, że Denis “Bad Boy” Załęcki zawalczy na zbliżającej się gali, wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu. Dziś jednak ogłoszony został jego przeciwnik, a mowa tu o Mateuszu “Don Diego” Kubiszynie.

Trochę czasu przyszło nam czekać na przeciwnika Bad Boya, aczkolwiek w końcu go poznaliśmy. W całym tym procesie warto było być cierpliwym, wszak momentalnie od ogłoszenia uczestnictwa 24-latka wiedzieliśmy, że przyjdzie mu w klatce rozwiązać kolejny konflikt. Przyjrzyjmy się zatem uczestnikom zestawienia: Denis Załęcki vs. Mateusz Kubiszyn.

O Załęckim mogliśmy usłyszeć głównie przy okazji drugiej odsłony gali HIGH League, kiedy to mierzył się z Alanem Kwiecińskim na zasadach K-1. Wiele osób oczekiwało nokautu, aczkolwiek obaj panowie rywalizowali między sobą w dużych rękawicach a zwycięzcą po trzech rundach ogłoszony został Bad Boy. Warto przy tym wspomnieć, że konflikt, który towarzyszył walce, był jednocześnie największym w historii HL, a zasadniczo to jedynym rzeczywistym na karcie drugiej odsłony wydarzenia.

W nadchodzącej walce Denis Załęcki będzie miał jednak debiut, ponieważ mowa tu o pełnym MMA. Persona z Torunia zmierzy się z jednym z najlepszych polskich kickbokserów oraz zawodników walk na gołe pięści, a więc Mateuszem “Don Diego” Kubiszynem. Dla tego drugiego występ w formule mieszanych sztuk walki również będzie pierwszych w jego karierze. 

CZYTAJ TAKŻE: Dodano orzecha, zmiany w nawigacji za pomocą kontrolera i modyfikacje na mapach – Aktualizacja CS:GO 26.04.2022

Don Diego ma za sobą świetne występy na galach GROMDA. W tej organizacji udało mu się wygrać pięć walk, a zarazem zostać jej mistrzem. Wszystkie jego pojedynki kończyły się nokautami. Do tego doliczyć jeszcze można sukcesy na zawodach kickbokserskich i bokserskich. 

Pierwsza konferencja przed galą HIGH League została zaplanowana na środę, 4 maja w Warszawie. Równy miesiąc przed wydarzeniem jego uczestnicy spotkają się w teatrze na ulicy Nowogrodzkiej 49.

Trzecia odsłona gali HIGH League odbędzie się 4 czerwca w ERGO ARENIE (Gdańsk/Sopot). Łącznie ujrzymy dziewięć pojedynków, z których znamy już cztery. Bilety na HL3 można zakupić w serwisie Eventim.pl, a ceny wejściówek rozpoczynają się od 79 PLN.

Aktualna karta walk gali HIGH League 3 prezentuje się następująco:

  • Alberto “Alberto” Simao vs. Maciej Dubiel
  • Robert “Robur WK” Orzechowski vs. Robert “Hardkorowy Koksu” Burneika
  • Aniela “Lil Masti” Bogusz vs. Zusje Astafiewa (LETHWEI)
  • Denis “Bad Boy” Załęcki vs. Mateusz “Don Diego” Kubiszyn