Respawn.pl

Outisders zagra przed polską publicznością na IEM Katowice; G2 pewne gry w półfinale

Autor: Michał Maćkowski

Zakończyła się faza grupowa IEM Katowice 2023. Ostatecznie dowiedzieliśmy się, że przed polską publicznością zagra Outsiders, a bezpośredni awans do półfinału zgarnęli gracze G2.

Faza grupowa IEM Katowice dobiegła końca i nie zabrakło w niej niespodzianek. Przed kibicami w Spodku nie wystąpią między innymi gracze FaZe, którzy w decydującym meczu przegrali z Liquid. Co jednak ważne, na arenie zobaczymy reprezentantów Outsiders, którzy pokonali Complexity.

G2 awansuje bezpośrednio do półfinału IEM Katowice

W ostatniej serii spotkań przyszło nam obejrzeć prawdziwy szlagier pomiędzy G2 a Natus Vincere. Samuraje prezentują naprawdę wysoką formę i pewnym krokiem kroczą po puchar IEM Katowice. Ekipa Nikola “NiKo” Kovača ponownie udowodniła swoim kibicom, że są w naprawdę dobrej formie i już po dwóch mapach pokonała Natus Vincere. Najpierw G2 wygrało na Inferno do ośmiu, a następnie domknęło spotkanie na Nuke do siedmiu.

Outsiders zagra przed polską publicznością 

W meczu o ostatnie miejsce w fazie pucharowej IEM Katowice walczyli między sobą gracze Outsiders a Complexity. Spotkanie trwało ponad cztery godziny i to ostatecznie Rosjanie zagrają na arenie w Spodku. Najpierw Outsiders wygrało Anubisa po dogrywce wynikiem 19:15, a następnie przegrało Overpassa do trzynastu. Na Inferno formacja za oceanu nie zdołała zagrać wystarczająco dobrze po stronie terrorystów, przez co przegrała wynikiem 13:16 i ostatecznie to rosyjska formacja wystąpi przed polską publicznością.

Znamy pełną drabinkę fazy pucharowej IEM Katowice

Znamy już wszystkich uczestników fazy pucharowej tegorocznego Intel Extreme Masters Katowice. W pierwszym ćwierćfinale Natus Vincere podejmie Outsiders. Zwycięzca tego spotkania zmierzy się z Heroic. Natomiast o półfinał z G2 w drugim ćwierćfinale powalczą gracze Liquid i Vitality