Respawn.pl

Overwatch 2 trafi na Steam; Niespodziewane ruchy Blizzarda!

Autor: Michał Maćkowski
Overwatch 2

Pierwszy raz w historii, gra ze stajni Blizzarda trafi na platformę Steam. Jako pierwsze szlaki przetrze druga odsłona Overwatcha, który boryka się z problemami. 

Takiego ruchu ze strony Blizzard mało kto się spodziewał, bowiem do tej pory nie miało to miejsca. Już niedługo na Steam będą trafiać gry właśnie ze stajni amerykańskiego producenta, który poinformował, że jako pierwszy na platformę Valve trafi Overwatch 2. Powodem tego są słabe wyniki gry.

Overwatch 2 trafi na Steam

Dokładnie 10 sierpnia, w dzień rozpoczęcia kolejnego sezonu o nazwie ,,Inwazja” Overwatch 2 zadebiutuje na platformie Steam. Druga odsłona popularnego FPS’a jako pierwsza ze stajni Blizzard wkroczy na platformę Steam. Mimo tego gracze wciąż będą potrzebowali do uruchomienia gry Battle.net.

Powodem tego jest zdecydowanie słabnąca popularność Overwatcha 2, który już po premierze stracił sporą ilość graczy. Blizzard ma nadzieję, że dodanie gry na Steam pobudzi nieco jej żywotność, szczególnie że druga odsłona tego FPS’a jest darmowa. Co istotne, wygląda na to, że Blizzard ma na celu także zamykanie projektu esportowej ligi opartej właśnie na Overwatchu. Firma zwolniła bowiem około 50 pracowników odpowiedzialnych za Overwatch League i zmieniła warunki współpracy z zespołami grającymi w tej lidzie. Jeżeli nowe warunki nie podobają się drużynie, to Blizzard ma podobno oferować 6 milionów dolarów za wycofanie się z rozgrywek.

Przetarcie szlaków innym tytułom

Wygląda na to, że to nie koniec dodawania gier na Steam przez Blizzard. Overwatch 2 ma bowiem na celu przetrzeć szlaki, w celu dodania w przyszłości kolejnych tytułów. W stajni Blizzard znajdziemy jeszcze wiele innych popularnych produkcji, takich jak Diablo czy World of Warcraft.