Respawn.pl

PACT zwija stragany! Organizacja rozstaje się ze składem CS:GO

Autor: Marcin Kapusta

MAD DOG’S PACT zakończyło współpracę z dotychczasowym składem CS:GO, w tym z Dawidem “lunAticiem” Cieślakiem, który był częścią organizacji od niespełna pięciu lat!

Dziś zamykamy pewien rozdział w historii PACT. Żegnamy się z naszym kapitanem oraz resztą dywizji CS:GO. Panowie, dziękujemy i życzymy Wam powodzenia. Wierzymy, że przyszłość przyniesie dla Was wiele dobrego.” – zakomunikowali przedstawiciele klubu za pośrednictwem mediów społecznościowych. Tym samym wolnymi agentami zostali Dawid “lunAtic” Cieślak, Bartosz “bnox” Niebisz, Maciej “b1elany” Biliński, Sebastian “fr3nd” Kuśmierz oraz Łukasz “azizz” Kałkowski.

Rozstanie nastąpiło po tragicznym 2022 roku w wykonaniu PACT. Przez ostatnie dwanaście miesięcy kolektyw przeżył sporo zawirowań kadrowych, które nie przyczyniły się do polepszenia osiąganych wyników. Jedynym znacznym sukcesem było niedawne wicemistrzostwo w jesiennej edycji krajowego czempionatu od ESL, gdzie w finale lepsi okazali się reprezentanci Permitty eSports.

Jestem wolnym agentem. To była długa i wyczerpująca podróż. Jeśli jakaś drużyna potrzebuje prowadzącego z krwi i kości to zapraszam do kontaktu. Mimo tragicznego roku wierzę, że przy odpowiedniej mieszance jestem w stanie zbudować topowy zespół.” – napisał lunAtic, który reprezentował barwy PACT prawie pięć lat, tj. od lutego 2018 roku.

“Psychika była problemem numer 1 w tym roku”

Z dniem dzisiejszym przestaję być częścią PACT. Po 19 miesiącach żegnam się z organizacją, zamykam ten rozdział w swojej karierze i zostaję wolnym agentem. Przez ten czas były wzloty, były upadki i przede wszystkim zyskałem dużo cennej wiedzy i doświadczenia, które mam nadzieję zaowocuje w kolejnej drużynie. Co do obecnego składu, niestety nie spełniliśmy wyznaczonych przed siebie celów i każdy rozchodzi się w swoją stronę w dobrych stosunkach.” – oświadczył bnox na TwitLongerze.

Ostatni rok był co najmniej słaby, sukcesów brak a jak już coś zaczynało wychodzić, to coś innego się psuło. Wiele problemów, dziwnych sytuacji czy niedomówień w grze i poza nią. Dla młodszych grajków, którzy chcieliby grać profesjonalnie w gry – musicie mieć stalową psychę. Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że był to problem numer 1 w tym roku. Ale nie ma co narzekać, bo z pewnością było mi to potrzebne i pomogło odnaleźć siebie jako gracza. Jestem zmotywowany jak nigdy, psycha już wstała i odnalazłem swój styl gry.” – stwierdził z kolei fr3nd.

Dotychczasowy skład PACT wyglądał następująco:

  • Poland Dawid lunAtic Cieślak
  • Poland Bartosz bnox Niebisz
  • Poland Maciej b1elany Biliński
  • Poland Sebastian fr3nd Kuśmierz
  • Poland Łukasz azizz Kałkowski.