Respawn.pl

Pad do PC – Jaki kontroler do gier wybrać?

Autor: Michał Maćkowski
Magnan 300. Pad do PC

Pad do gry to często nieodłączny element stanowiska gamingowego, bowiem niektóre gry bardziej przystosowane są do gry właśnie na kontrolerze, jak Rocket League czy EA Sports FC24. Sprawdźmy zatem, co aktualnie proponuje rynek kontrolerów do gier. 

Pad do PC – kontroler do gier niezbędnikiem każdego gracza!

Każdy gracz zna gry, w których o wiele lepiej kontroluje się rozgrywkę poprzez kontroler do gier. Takimi tytułami są między innymi seria EA Sports FC czy Rocket League, które zdecydowanie bardziej przystosowane są do kontrolerów. Dlatego też wielu graczy PC decyduje się na zakup pada, ponieważ wie, że jego umiejętności w danej grze zdecydowanie wzrosną.

Na rynku dostępna jest duża ilość kontrolerów do gier, które można połączyć z PC. To dzięki między innymi specjalnym oprogramowaniem, które pozwalają podłączyć pady, nawet nieprzystosowane do PC. Dodatkowo prawie każdy pad na rynku pozwala połączyć się z PC poprzez bluetooth, jeżeli go posiadamy. Gracze bardzo często decydują się na zakup oryginalnych kontrolerów do gier od Sony i Microsoft, które były tworzone z myślą głównie o konsolach. Wielu graczy nie zdaje sobie jednak sprawy, że istnieją tańsze alternatywy, nieodbiegające jakością od oryginalnych padów do konsol.

Pad do PC od Genesis – Magnan 300 i 400

Polski producent sprzętu dla graczy, firma Genesis w ostatnim czasie zaprezentował swój nowe produkty, w tym nowe kontrolery do gier. Mangan 400 to bezprzewodowy pad do PC, który umożliwia rozgrywkę na jednym naładowaniu do 15 godzin i pozwala dostosować ustawienia do indywidualnych potrzeb gracza. Dzięki Bluetooth nie trzeba martwić się o doczepiony kabel i można cieszyć się rozgrywką bez ograniczeń. Dodatkowo dzięki wymiennym przednim panelom, gracz może dopasować wygląd swojego kontrolera do swoich preferencji, a dorzucone do zestawu etui zadba o jego bezpieczeństwo podczas przerwy od rozgrywki. Mangan 400 można zakupić już w cenie 159 złotych.

mangan 400Genesis oferuje także ten sam kontroler, ale tylko i wyłącznie z połączeniem przewodowym. Taki o to jest Mangan 300, który od swojego bezprzewodowego brata jest tańszy o 30 złotych. Zdecydowanie kontrolery od Genesis zadowolą nie jednego fana gier komputerowych, który liczy na wysoką jakość produktu za niewielką cenę.

Magnan 300. Pad do PC

fot. Genesis

Pad do PC 8BitDO Ultimate

Wśród kontrolerów do gier warto wyróżnić także firmę 8BitDo, która w swoim portfolio ma naprawdę sporo kontrolerów do gier. Idealnym przykładem jest między innymi 8BitDo Ultimate, który za kwotę nieco ponad 200 złotych, oferuje nieprzerwaną rozgrywkę przez 15 godzin, połączenie poprzez adapter 2.4 GHz oraz stację do ładowania. Tak jak Mangany od Genesis, są to jedne z polecany kontrolerów do gier w niewielkim budżecie i jakie z pewnością zadowolą niejednego gracza.

8BitDo Ultimate, PAD DO PC

fot. 8bitdo.com

Pad do PC – Podsumowanie

Rynek padów ma do zaoferowania dobre alternatywy, jeżeli gracz nie chce wydawać większej ilości pieniędzy na oryginalne pady znane z konsol od Sony i Xbox. Zdecydowanie gracze mogą zaoszczędzić nieco pieniędzy, wybierając pady innych producentów, które nie odbiegają jakości od tych znanych nam z PlayStation czy Xbox’a.