Respawn.pl

paiN nie obroniło tytułu. Extra Salt wygrywa amerykańskiego DreamHacka Open March!

Autor: Marcin Kapusta

Zawodnicy Extra Salt przybrali na swoje konto kolejny tytuł mistrzowski. Sonic i spółka zwyciężyli północnoamerykańską dywizję marcowego DH Open! 

Zacznijmy najpierw od fazy grupowej, która pozbawiona była większych niespodzianek, ponieważ faworyci nie zawiedli i awansowali dalej. Na poziomie półfinałów doszło do największej sensacji tego turnieju, ponieważ brazylijskie paiN Gaming wyeliminowało Team Liquid 2:1. Miejsce w wielkim finale zapewniło sobie także Extra Salt, które na swojej drodze pokonało High Coast oraz Bad News Bears.

🇺🇸 Extra Salt 3-0 paiN 🇧🇷

Ostateczny pojedynek rozpoczął się na mapie Inferno, które początkowo miało jednostronny przebieg. Niżej notowana formacja po stronie atakującej w pewnym momencie objęła prowadzenie 8-2, lecz ekipa dowodzona przez MarKE wrzuciła szósty bieg i praktycznie zniwelowała swoje straty. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 8-7 na korzyść paiN. Po zmianie stron 24. drużyna świata kontynuowała swoją passę i zabezpieczyła Inferno 16-12.

Początkowy przebieg Traina był dość zacięty, lecz oSee poprowadził swoich kolegów do przodu. Ace od Sonica w drugiej pistoletówce pozwolił powiększyć przewagę, ale Brazylijczycy zacięcie walczyli i wygrali osiem rund z rzędu. Piątka złożona z wielu narodowości zdążyła się ustabilizować i zwyciężyła cztery ostatnie rundy, zgarniając tym samym drugą mapę.

Fenomenalna predyspozycja oSee’iego sprawiła, że reprezentanci Extra Salt sprawnie wyrobili sobie prowadzenie 8-3, tym razem na Mirage’u. Wszystko zapowiadało się na zakończenie zmagań, lecz Rafael “saffee” Costa i spółka rozpoczęli ogromny comeback i przegonili swoich rywali, mając nad nimi pięciorundową przewagę. Podopieczni Tiaana “T.c” Coertzena w porę się obudzili i ponownie odzyskali kontrolę nad mapą. Spora w tym zasługa Justina “FaNga” Coakleya, który w 26. rundzie zwyciężył clutcha 1v3. Mirage wpadł na ich konto, dzięki czemu zabezpieczyli całe spotkanie i zwyciężyli całe zmagania.

Ogromne pochwały należą się snajperowi ES, Joshowi “oSee” Ohmowi, który w finałowym starciu uzyskał średni rating na poziomie 1.38. 21-latek wyeliminował 79 wrogów, ginąc zaledwie 49 razy.

  • Extra Salt 3-0 paiN (Inferno 16:12, Train 16:13, Mirage 16:14)

Północnoamerykańska drużyna za triumf zgarnęła 35 tysięcy dolarów oraz otrzymała slota na IEM Summer 2021. Zawodnicy Extra Salt już wkrótce wyruszą do Europy, by wziąć udział w finałach FunSpark ULTI. W rozgrywkach udział weźmie m.in. BIG, Virtus.pro czy też compLexity.

Klasyfikacja końcowa marcowego DH Open March prezentuje się następująco:

  • 7/8. miejsce – 🇺🇸 RBG, 🇺🇸 Rebirth | $1.500
  • 5/6. miejsce – 🇺🇸 Triumph, 🇺🇸 Bad News Bears | $2.500
  • 3/4. miejsce – 🇺🇸 Liquid, 🇺🇸 High Coast | $6.000
  • 2. miejsce – 🇧🇷 paiN Gaming | $15.000
  • 1. miejsce – 🇺🇸 Extra Salt | $35.000 + slot na IEM Summer 2021