Respawn.pl

paiN zmienia! W składzie pozostało tylko trzech graczy

Autor: Marcin Kapusta

Kolejne pożegnanie w obozie paiN Gaming. Tym razem na rezerwę wylądował zawodnik z drugim najdłuższym stażem w organizacji!

Tydzień temu rozpoczęła się szersza przebudowa dywizji CS:GO w paiN Gaming od posadzenia na rezerwie Gabriela “NEKIZ-a” Schenato. Wczoraj jego los podzielił również Wesley “hardzao” Lopes, który z organizacją związany był od czterech lat. Według źródeł portalu Dust2.br, wakaty w wyjściowym składzie zapełnią Lucas “lux” Meneghini oraz Cassio “cass1n” Santos. Ten pierwszy na początku stycznia bieżącego roku stracił angaż w Fluxo, natomiast cass1n to perspektywiczny Brazylijczyk z akademii paiN.

Nie jestem już częścią głównego zespołu paiN Gaming, zostałem przesunięty na ławkę rezerwową. Zawodnikom, z którymi grałem, bardzo dziękuje za bycie częścią tej podróży. Słowa podziękowania kieruję również wszystkim, którzy kibicowali mi przez te lata. Zdobyliśmy osiągnięcia, które bez Waszego wsparcia nie byłyby możliwe. Minęły prawie cztery lata, odkąd dołączyłem do paiN. Zaczęliśmy na brazylijskim podwórku i wyjechaliśmy za granicę z marzeniem o udziale we wszystkich Majorach. Niektóre z marzeń się spełniły i były to chwile, których nigdy nie zapomnę.” – oświadczył hardzao za pośrednictwem Twittera.

Czteroletnia współpraca na finiszu

hardzao dumnie przywdziewał trykot paiN przez cztery lata, tj. od sierpnia 2019 roku. Podczas pobytu w rodzimym klubie sięgnął po mnóstwo sukcesów, zarówno na scenie brazylijskiej, jak i na arenie międzynarodowej. Zwyciężył kilkanaście turniejów, w tym m.in. DreamHack Open January 2021 NA, BLAST Premier Spring Showdown 2022 NA, CBCS Invitational 2022, ESL Challenger Melbourne 2022 oraz drugą odsłonę CCT North America Series. Oprócz tego, zdobył srebro w ramach FiReLEAGUE 2022 Global Finals. W szczytowym momencie latynoska drużyna stanowiła 13. siłę CS-owego świata, wyprzedzając w notowaniu renomowane marki pokroju Astralis, compLexity, BIG, OG czy Bad News Eagles

Jeżeli plotki potwierdzą się, skład paiN Gaming będzie wyglądał następująco:

  • Brazil Rodrigo “biguzera” Bittencourt
  • Brazil Felipe “skullz” Medeiros
  • Brazil Romeu “zevy” Junior
  • Brazil Lucas “lux” Meneghini
  • Brazil Cassio “cass1n” Santos
  • Brazil Henrique “rikz” Waku (trener)