Respawn.pl

Paris Platynov motywacją dla piłkarzy Ekstraklasy? Tak, to się wydarzyło

Autor: Maks Bartosik

Każdy kto zna się choć odrobinę na jakimkolwiek sporcie wie, jak ważne są rozmowy motywacyjne przed meczem. Jednak czy wiedzieliście, że jeden z trenerów PKO BP Ekstraklasy wykorzystał do tego shot z live’a Parisa Platynova?

Rozmowy motywacyjne są ważne zarówno w sporcie, jak i esporcie. Każdy kto oglądał zeszłoroczny mundial w Katarze z pewnością pamięta ostre słowa skierowane do reprezentantów Arabii Saudyjskiej przez Herve Renarda. Co jakiś czas w sieci pojawiają się także nagrania z przemów Jose Mourinho czy Pepa Guardioli, a w Polsce niezwykle często przytacza się rozmowę Macieja Skorży z Karolem Linettym w przerwie meczu z Legią Warszawa.

Nawet w świecie esportu, w tym CS:GO czasami możemy obejrzeć nagrania z takich rozmów. Przykładem jest choćby materiał przygotowany przez Heroic, w którym możemy poznać kulisy zwycięstwa podczas jesiennej edycji BLAST Premier World Final.

Polski streamer jako motywacja przed meczem?

Jednak nie wszystkie rozmowy motywacyjne w szatni muszą być poważne. Jak informuje portal Weszło, przekonali się o tym niedawno piłkarze Stali Mielec, którym trener Adam Majewski zafundował niecodzienną motywację przed ligowym starciem. Na odprawie przedmeczowej puścił im nagranie… Parisa Platynova. Tak, te legendarne nagranie, na którym Paris mówi “dzisiaj walimy ich na c*pe do zera”.

Trzeba trenerowi Stali przyznać, że wpadł na całkiem oryginalny pomysł, bowiem jest to pierwszy udokumentowany przypadek wykorzystania monologu Parisa Platynowa w sporcie. Co prawda nie przyniosło to oczekiwanych efektów, gdyż Stal Mielec swój mecz przegrała, ale przynajmniej internet jest zachwycony tym pomysłem.