Respawn.pl

pasha apeluje do Valve i Gabena: Jeszcze nie jest za późno

Autor: Krzysztof Sarna
pasha

13 stycznia, w sobotę miała miejsce gala HLTV Award Show. Do Belgradu zawitało wielu przedstawicieli polskiej sceny esportowej. Zarówno tych czynnych, jak i już emerytowanych. W tej drugiej kategorii znalazł się Jarosław “pasha” Jarząbkowski, który wręczał jedną z nagród, a także wystosował apel do Valve.

pasha z apelem do Valve i Gabena

Początek 2024 roku wiąże się z podsumowaniami i nie inaczej jest na scenie Counter-Strike’a. Portal HLTV corocznie przygotowuje zestawienie dwudziesty najlepszych graczy roku. Nie brakuje także w styczniu gali, podczas której ogłaszane są nazwiska najlepszej trójki graczy, ale także i inne kategorie, jak chociażby najlepsza drużyna roku. 

Jarosław Jarząbkowski ogłosił oraz wręczył statuetkę właśnie dla najlepszej drużyny 2023 roku, którą okazał się Team Vitality. Zanim jednak to uczynił, zwrócił się ze specjalnym apelem do twórców Counter-Strike’a. Wydaje się, że to właśnie ten krótki zwrot w wykonaniu legendy esportu i byłego gracza Virtus.pro wywołał największe nie tyle zamieszanie, co podziw. 

Valve, Counter-Strike, panie Gaben. Proszę, zaopiekujcie się naszą ukochaną grą, Counter-Strikiem. Nie jest za późno – mówił Jarząbkowski. 

CZYTAJ TAKŻE: Poznajcie plebiscyt ESPORTOWE SZTOSY 2023 BY GO+BET!

Tuż po wypowiedzeniu tych słów aplauz był wcale niemały, a jak możemy zauważyć na dołączonym materiale wideo, chociażby sam śmiech Mathieu “ZywOo” Herbauta czy Danego “apEX’a” Madesclairea zdają się przemawiać same za siebie. 

O co mogło konkretnie chodzić 35-latkowi? Trudno mówić o konkretnej jednej rzeczy, jednak każdy, kto gra w Counter-Strike’a nie od dziś, ten doskonale wie, że gra potrzebuje nie tylko nieustannej pracy nad błędami, co zresztą Valve robi, wypuszczając kolejne aktualizacje, ale CS wymaga dodania chociażby lepszego systemu tickrate. Co prawda wraz z wprowadzeniem CS2 zawitał system sub-tick, jednak spora część społeczności skarżyła się na niego. Od momentu premiery duża ilość osób boryka się również z crashami gry mimo faktu, że ich komputery zbudowane są z mocnych podzespołów. A przykładów przecież można by przytoczyć jeszcze więcej.

Być może apele autorytetów sceny CS-a, byłych profesjonalnych jej graczy przyniosą rezultat i rzeczywiście sami deweloperzy gry przyłożą większą wagę do swojej gry i poświęcą jej większą uwagę? Tego nie wiemy, ale czas będzie najlepszą odpowiedzią na to pytanie.