Respawn.pl

Peak Michaela Jacksona w Counter-Strike 2; Społeczność śmieje się z błędu gry

Autor: Michał Maćkowski
Peak Michaela Jacksona w Counter-Strike 2

Takiego błędu nikt się nie spodziewał w Counter-Strike 2. Model postaci podczas poruszania się nie zachowuje się naturalnie, a społeczność już ogłosiła ten błąd wychylaniem imienia Michaela Jacksona.

Peak Michaela Jacksona w Counter-Strike 2

Ostatnia aktualizacja do Counter-Strike 2 wprowadziła wyłącznie zmiany dla trybu Premier. Jednak mało kto się spodziewał, że społeczność skupi się na innej kwestii, która nie ukrywajmy, szokuje. Mowa bowiem o błędzie modelu postaci, który podczas poruszania wykonuje nienaturalne ruchy.

Gracze odkryli bowiem, że postać podczas poruszania, wychylania nie zachowuje się naturalnie, bowiem nogi pozostają za całą resztą modelu. To powoduje, że podczas rywalizacji, przeciwnik z pewnością jest zaskoczony wyglądem postaci, a co ważne ciężej go trafić. Sprawa już poruszyła społeczność Counter-Strike 2.

Michael Jackson Peek
byu/thekappa27 inGlobalOffensive

Ten błąd nazwany został już na cześć nieżyjącego Michaela Jacksona. Amerykański piosenkarz na scenie podczas wykonywania swojej piosenki Smooth Criminal wykonywała bardzo podobną pozę, czyli całe ciało wychylało się przodu, a jedynie nogi pozostawały w tyle.

Oczywiście społeczność Counter-Strike 2 pokazuje więcej takich sytuacji i nie zabrakło odpowiedniej przeróbki, właśnie z piosenką nieżyjącego amerykańskiego piosenkarza.

@de_cs2Whats going on at the moment 🫣 /via thekappa27♬ Originalton – de_CS2

Jak wykonać peak Michaela Jacksona w CS2?

Sprawa nabrała takiego rozpędu, że gracze zdążyli już zbadać temat i odkryli, jak wychylić w stylu amerykańskiego piosenkarza. Jak się okazało, jest to bardzo proste. Wystarczy bowiem przy biegnięciu w bok, kliknąć również przycisk alt.  Jednak przed tym należy wgrać odpowiedni config, który można znaleźć w komentarzu, pod wpisem a Reddicie. Natomiast sam błąd bez odpowiednich ustawień nie jest tak łatwo wykonać.

Valve najprawdopodobniej przy najbliższej aktualizacji naprawi błąd, a naszą rekomendacją, jest nieużywanie buga. Nie wiemy, czy system anti-cheat nie wykryje naszego zachowania jako nielegalnego i nie zostaniemy ukarani blokadą. Warto także wspomnieć, że deweloperzy tak duże błędy muszą poprawiać jak najszybciej, ze względu na trwające profesjonalne rozgrywki już w nowej wersji gry.