Pełna lista uczestników ESEA S26 Global Challenge

Autor: Bartek Lorenc
ESEA

Poznaliśmy już wszystkich uczestników LAN-owego turnieju kończącego zmagania 26. sezonu ESEA Mountain Dew League. W walce o tytuł mistrza zmierzy się osiem zespołów z Europy, Ameryki Północnej oraz Australii.

W ubiegłym tygodniu awans do finałów wywalczyły sobie drużyny ze Starego Kontynentu oraz północnej części Ameryki. Na turnieju nie zabraknie również polskiego akcentu, ponieważ jeden ze slotów został zajęty przez reprezentantów AGO Gaming. Oprócz zespołu Michała “snatchie” Rudzkiego, na ESEA S26 Global Challenge, zobaczymy także zawodników eXtatus, Space Soldiers, Rise Nation, SoaR Gaming, GX, Ghost Academy oraz zwycięzców australijskiej odsłony ESEA Premier – Chiefs.

Aktualnie nieznany jest termin zawodów oraz ich miejsce. Wiadome jest jednak, że powyższe osiem zespołów powalczy o zgarnięcie lwiej części puli nagród wynoszącej 50 000$. W trakcie ESEA Global Challenge rozegrane zostaną również regionalne finały – Europy i Ameryki Północnej. Zwycięzcy trafią bezpośrednio do 7. sezonu ESL Pro League, a przegrani będą musieli powalczyć w turniejach relegacyjnych.