Respawn.pl

Permitta poznała rywala w drugim meczu IEM Katowice 2023! BiG ogrywa Complexity!

Autor: Maks Bartosik

Zakończył się ostatni mecz pierwszej rundy fazy play-in IEM Katowice 2023. Niemieckie BiG bez większych problemów pokonało Complexity, które będzie jutro walczyć o życie z Permitta.

Pierwsza runda fazy play-in IEM Katowice 2023 już za nami. Niestety, nie doczekaliśmy się żadnej niespodzianki, bo faworyci dzisiaj pokazali się z naprawdę dobrej strony. Swoje mecze wygrali przede wszystkim F1ku i jego OG oraz Dycha z ENCE.

Kto zagra z Permitta w meczu o życie?

Spotkanie pomiędzy BiG i Complexity rozgrywane było na najnowszej mapie w puli – Anubis. Niemcy rozpoczęli je po stronie terrorystów i trzeba przyznać Tabsenowi i spółce, że ten start naprawdę był dobry. BiG wyszło na prowadzenie 4:0, lecz już po chwili Complexity odrobiło dwa punkty straty. To jednak nie przeszkodziło niemieckiej formacji w dalszym kontrolowaniu rozgrywki, bo zaraz było 7:2. Dalej mogliśmy już obserwować wyrównane wymiany, a pierwsza część zakończyła się wynikiem 11:4 dla BiG.

Po zmianie stron wydawało się, że BiG za chwilę zamknie te spotkanie. SyrsoN i spółka prowadzili już 14:4 i byli o krok od zgarnięcia pierwszego zwycięstwa w Katowicach, jednak wtedy obudziło się Complexity. Formacja Grima zaczęła przeprowadzać ataki, które sprawiały wiele kłopotów niemieckiej obronie i w pewnym momencie z 14:4 zrobiło się 14:10. Wtedy jednak przebudził się TabseN, który błysnął w 25 rundzie i zapewnił swojej ekipie 5 punktów meczowych. Amerykanie byli w stanie obronić tylko dwa z nich i to BiG cieszyło się z wygranej 16:12.

Dzięki tej wygranej, niemiecka ekipa jest o jedną wygraną od awansu do kolejnej fazy turnieju. W meczu o awans zmierzą się z FURIA, która wcześniej pokonała Polaków z Permitta. Z kolei Complexity w meczu o życie na IEM Katowice 2023 zmierzy się z Permittą, a spotkanie te zaplanowane jest na czwartek na godzinę 19:30.