Respawn.pl

Permitta rezygnuje z polskiego składu CS:GO!

Autor: Maks Bartosik
Permitta

Długo nie potrwała przygoda Permitta Esports na polskiej scenie. Szwajcarska organizacja ogłosiła dzisiaj zakończenie współpracy z polskim składem.

Permitta na polską scenę wkroczyła na początku listopada ubiegłego roku i zakontraktowała kontrowersyjny skład Paloma. Polacy byli pierwszą piątką, która w ogóle reprezentowała szwajcarską organizację, która powstała niedługo wcześniej.

Pierwszy sukces w barwach Permitty Iso i spółka osiągnęli niedługo po podpisaniu umów – Polacy pod koniec listopada triumfowali w rozgrywkach Esport Tour 2022: Series 4. Jak się później okazało, był to pierwszy i ostatni wygrany turniej przez polskich reprezentantów Permitta.

W nowy rok podopieczni Mikołaja “Turtle” Dziedzica weszli fatalnie. Oprócz porażek z zdecydowanie niżej notowanymi zespołami, Permitta nie zaprezentowała się zbyt dobrze podczas IEM Katowice 2023. Następnie przyszły nieudane próby dostania się na IEM Brazil 2023 i turniej RMR, aż w końcu organizacja zdecydowała się na zakończenie współpracy z polskim składem.

Na ten moment nieznana jest dalsza przyszłość polskiej piątki. Zespół dzisiaj poddał walkowerem mecz przeciwko 9INE w GAM3RS_X Polish Clash 2023.