Permitta żegna się z IEM Katowice 2023 – Polacy przegrywają z Complexity!

Autor: Maks Bartosik
Permitta

Krótko potrwała przygoda Permitta Esports z IEM Katowice 2023. Polacy przegrali z Complexity Gaming 0:2 i odpadli z walki o fazę grupową turnieju w Katowicach.

Po wczorajszej porażce z FURIA, Permitta spadła do drabinki przegranych podczas IEM Katowice 2023. W niej Polacy trafili na Complexity, które wczoraj nie poradziło sobie z BiG. W przeciwieństwie do wczorajszych meczów, mecze o pozostanie w walce o awans rozgrywane były w formacie Best Of Three. Permitta zdecydowała się na zagranie Nuke, Complexity wybrało Overpassa, a trzecią mapą miał być Ancient.

Nuke

Swoją mapę polska formacja rozpoczęła po stronie terrorystów. Początek nie był zbyt udany, bowiem to Complexity zgarnęło trzy pierwsze punkty. Polacy odpowiedzieli na to dwoma wygranymi rundami, ale po chwili Amerykanie prowadzili już 8:2. Permitta w końcówce zdołała zdobyć tylko jeden punkt i po pierwszej części przegrywali 3:12.

Po zmianie stron i przejściu do defensywy gra Polaków wyglądała o wiele lepiej. Co prawda Permitta zaczęła od przegrania dwóch pierwszych rund, jednak już kolejne pięć punktów wpadło na konto polskich graczy. W jednej z rund świetnie pokazał się Olimp, który zgarnął ace’a podczas rundy eco Complexity. Niestety, po przegraniu pięciu punktów pod rząd Amerykanie w końcu dopięli swego i zakończyli Nuke wynikiem 16:8.

Overpass

Overpassa Polacy również zaczęli jako terroryści, jednak tym razem początek w ich wykonaniu był o wiele lepszy. Permitta zgarnęła pistoletówkę, a po chwili wyszła na prowadzenie 3:0. Na tym jednak pozytywy się skończyły, bowiem kolejne rundy to była zdecydowana przewaga Complexity. Grim i spółka do przerwy prowadzili 11:4 i wszystko wskazywało na to, że za kilka minut Permitta pożegna się z IEM Katowice 2023.

Jednak polska formacja postarała się o to, by emocje z jej udziałem potrwały chociaż trochę dłużej. Co prawda Permitta rozpoczęła drugą połowę od przegrania dwóch rund, ale po chwili zgarnęła trzy punkty. Niestety, Complexity odpowiedziało na to tym samym i już po chwili to Amerykanie cieszyli się z wygranej 16:7.

Odpadając z IEM Katowice 2023 bez wygrania choćby jednego meczu, Permitta otrzyma 2.5 tysiąca dolarów nagrody. Z kolei przed Complexity jutro ciężkie wyzwanie – formacja Grima podejmie ENCE w meczu o awans do fazy grupowej.