Respawn.pl

Permitta zwycięża 25 sezon ESL Mistrzostw Polski i zagra na IEM Katowice!

Autor: Michał Maćkowski

Koniec kolejnego sezonu ESL Mistrzostw Polski! Ostatecznie całe rozgrywki zakończyły się sporą niespodzianką, bo miejsce na IEM Katowice wywalczyli reprezentanci Permitta eSports.

Dwudziesty piąty sezon ESL Mistrzostw Polski przeszedł już do historii i na pewno na długo zostanie w pamięci kibiców, ze względu na porażki faworytów. W finale najlepsi okazali się bowiem gracze Permitta eSports, którzy pokonali PACT i oprócz 50 000 złotych, zdobyli miejsce w ESL Conference League i na IEM Katowice 2023!

Permitta wygrywa ESL Mistrzostwa Polski

Cały sezon ESL Mistrzostw Polski był dosyć niecodzienny, bowiem do fazy pucharowej nie awansowały takiego formacje jak Anonymo, 9INE czy Illuminar Gaming. Tak o to jedne z najpopularniejszych polskich zespołów musiały obejść się smakiem z tytułem mistrzowskim i o zwycięstwo grali między innymi reprezentanci PACT, Forsaken czy los kogutos. Ostatecznie w finale 25 sezonu ESL Mistrzostw Polski znaleźli się PACT i Permitta eSports. Ekipa Dawida “lunAtica” Cieślaka w półfinale niespodziewanie pokonał AGO. Natomiast zespół znany nam wcześniej pod nazwą PALOMA wyeliminował z dalszej gry ThunderFlash.

Finałowa walka nie należała do najbardziej wyrównanych. Permitta na pierwszej wybranej przez siebie mapie potrafiło dostosowywać się do rywali grających po stronie broniącej i mimo wygrania pierwszy trzech i powrotu PACT’u, szybko zaczęło dominować. Ostatecznie po stronie atakującej na Inferno udało się zgarnąć osiem rund, a przejście do strony CT tylko pomogło. Tam mimo porażki force rywala, Permitta dominowała i wygrała pierwszą mapę 16:10.

Spotkanie finałowe zakończyło się już po drugiej mapie, bo dobra gra zespołu Patryka “Olimpa” Woźniaka na Nuke po stronie antyterrorystów, pozwoliła zgarnąć na swoje konto dziesięć rund. Jednak aby tego było mało, Permitta jeszcze lepiej pokazała się po stronie atakującej, gdzie mimo przegranych pierwszych trzech rund, szybko wróciła na dobry tor, kończąc drugą mapę również wynikiem 16:10 i cały mecz 2:0.

50 000 złotych, ESL Conference League oraz IEM Katowice 2023

Zwycięstwo Permitta eSport to nie tylko tytuł mistrza polski, ale także spora ilość nagród. Do graczy powędruje bowiem 50 000 złotych, slot w ESL Conference League oraz najważniejsze, miejsce na IEM Katowice 2023. Dzięki temu na pewno jeden polski zespół powalczy z światową czołówką na najważniejsze imprezie esportowej w Polsce.