Pewne zwycięstwo Devils.one i zmasakrowane 2k19 w kwalifikacjach do GG League.

Autor: Piotr Ossowski

Po pierwszych spotkaniach grupowych mamy średni bilans polskich drużyn. Na 4 mecze, zaledwie raz to Polacy wychodzili z pojedynków obronną ręką.

Pierwszym meczem grupy B był pojedynek pomiędzy 2k19, a ALTERNATE aTTaX. W bardzo zaskakującym składzie pojawiła się formacja naszych rodaków. Spośród zawodników, którzy wywalczyli start w Warszawie pozostał zaledwie morelz i to było widać dobitnie w tym spotkaniu. Niemiecka drużyna zgniotła wręcz Polaków na mapie de_train, nie pozostawiając im praktycznie żadnych złudzeń. Od początku spotkania prawdziwą dominację uzyskali zawodnicy ALTERNATE. Naszym zawodnikom udało się wywalczyć zaledwie 2 rundy, co przyczyniło się do ostatecznego wyniku 2:16.

Około godziny 16:30 2k19 zmierzy się w spotkaniu o życie ze wschodnim pro100. Przegrany tego pojedynku odpadnie z rozgrywek.

2k19 2:16 ALTERNATE aTTaX (de_train)

W drugim pojedynku mierzyły się ze sobą Devils.one oraz pro100. Mecz, w którym zdecydowanym faworytem byli Polacy, pomimo zupełnie sprzecznej historii meczów. Jak do tej pory Diabełkom nigdy nie udało się pokonać swoich wschodnich rywali. Na szczęście dzisiaj było zupełnie inaczej. Ekipa TaZa od początku prezentowała się lepiej od swoich przeciwników. Nasi zawodnicy nie pokazali może jakiś wyszukanych taktyk, ale i tak ich gra mogła się naprawdę podobać. Zrównoważona, spokojna gra, lepsza dyspozycja strzelecka doprowadziły Devils.one do dosyć pewnego zwycięstwa z pro100. Pierwsza połowa, kiedy to Polacy atakowali zakończyła się zwycięstwem 11:4 dla naszych graczy. Zamiana stron sprawiła Diabełkom delikatne problemy, na szczęście ostatecznie udało się doprowadzić do wyniku 16:11.

Już za kilkanaście minut miejsce będzie miał mecz zwycięzców grupy B. Devils.one podejmie ALTERNATE aTTaX, a triumfator tego spotkania znajdzie się w fazie pucharowej kwalifikacji do turnieju GG League w Poznaniu.

Devils.one 16:11 pro100 (de_dust2)