Respawn.pl

PGE Turów Zgorzelec także zmienia – dwóch zawodników oraz trener poza organizacją!

Autor: Michał Maćkowski
PGE Turów Zgorzelec

Polska szufla podczas przerwy świąteczno-noworocznej dotknęła także PGE Turów Zgorzelec. W nowy rok z organizacją oficjalnie pożegnało się dwóch zawodników oraz trener. 

Zmiany w polskich zespołach podczas przerwy świąteczno-noworocznej dotknęły praktycznie wszystkich. Do PACT, Illuminar Gaming, Anonymo czy Honoris dołączyło także PGE Turów Zgorzelec, które pożegnało aż dwóch zawodników i trenera.

Zmiany dotykają na polskiej scenie praktycznie każdy zespół i na ten sam ruch zdecydowało się PGE Turów Zgorzelec. Filip “noise” Sobierski raz Bartosz “baljs” Mikołajewicz oficjalnie rozstali się ze składem. Obydwaj zawodnicy reprezentowali barwy drużyny ze Zgorzelca od kwietnia ubiegłego roku. 

Zespół w ostatnim czasie grał między innymi w ESEA Advanced, gdzie udało się awansować do fazy pucharowej. W niej niestety polski zespół dość szybko pożegnał się z dalszymi marzeniami o awansie, bo już po dwóch pierwszy spotkaniach.

Z zespołem pożegnali się nie tylko gracze, ale także trener. Łukasz “splawik” Jahns po rozmowach z organizacją, już w połowie grudnia zeszłego roku napisał, że nie przedłuża kontraktu i rozpoczyna poszukiwania nowego domu. Tak o to ostatecznie z zespołem CS:GO pożegnało się aż trzech członków.

Aktualny skład PGE Turów Zgorzelec wygląda teraz następująco:

  • Kacper “darko” Ściera
  • Kacper “gRuCha” Gruszeczka
  • Adrian “kadziu” Lis