Respawn.pl

Strona główna » PGL zorganizuje Majora w Sztokholmie z pulą 2 milionów dolarów!

PGL zorganizuje Majora w Sztokholmie z pulą 2 milionów dolarów!

Autor: Krzysztof Sarna

Ależ niesamowita informacja okrążyła właśnie społeczność CS-a! PGL zapowiedział Majora w stolicy Szwecji, z pulą 2 milionów dolarów!

Gdy mówimy o PGL-u od razu myślimy o tym, co jeszcze w 2017 roku miało miejsce w Krakowie. Niesamowity to był Majora, a krakowska arena była po brzegi wypełniona kibicami z Polski. Tym razem organizatorzy dają o sobie znać po ponad trzech latach przerwy i ponownie podejmą się zorganizowania turnieju wspieranego przez Valve.

W końcu chciałoby się rzec! W 2020 roku niestety mimo zapowiedzi nie udało się zrealizować Majora. Ten miał mieć miejsce w Rio de Janeiro i zostać przeprowadzony przez ESL, ale sytuacja z koronawirusem sama wszystko wytłumaczyła.

Przede wszystkim ja, jak i moi koledzy jesteśmy zagorzałymi fanami Counter-Strike’a. Od czasów dorastania obserwowaliśmy, jak ten tytuł staje się coraz większy w tym samym czasie, w jakim rozwija się nasza firma – powiedział Silviu Stroie, dyrektor generalny PGL. – Mamy ponadczasowe wspomnienia z naszych poprzednich projektów CS-a i szczerze mówiąc, wiele zawdzięczamy tej grze jako gracze i marka. Wierzymy, że ta społeczność zasługuje na najlepszy produkt, jaki kiedykolwiek widziała ta marka. Naszym celem jest uczczenie gry w najlepszy możliwy sposób. Będziemy na to ciężko pracować – dodał.

PGL Major Stockholm 2021 odbędzie się w dniach 23 października – 7 listopada. Główna faza zawodów natomiast ma mieć miejsce od 4 do 7 listopada. Największą innowacją wydaje się być fakt, że w puli nagród po raz pierwszy ujrzymy dwa miliony dolarów! Jest to podwojenie dotychczasowej kwoty. Jak zapowiadają organizatorzy, zmagania odbędą się w Ericsson Globe, gdzie znajduje się około 16 tysięcy miejsc siedzących. W przeszłości miały tam miejsce m.in. zmagania DreamHacka Masters Stockholm w 2018 roku. Jednak aby publiczność mogła zasiąść w obiekcie, do tego czasu muszą zostać spełnione wszystkie wymogi bezpieczeństwa.

Organizatorzy Majora zapewnili, że wydarzenie będzie transmitowane na żywo, co więcej – w rozdzielczości 4K! W przekazie ma się także znaleźć wiele innowacyjnych elementów. Niewiadomą natomiast zostaje kwestia wyłonienia uczestników imprezy. W 2020 roku miał miejsce ranking “Regional Major Rankings”. Odpowiedź na ten aspekt dostaniemy zapewne w niedalekiej przyszłości.