Respawn.pl

Piątek dniem zaskoczeń na ESL Pro League! Natus Vincere poza turniejem!

Autor: Krzysztof Sarna

W piątek rozgrywały się dwa ćwierćfinały piętnastego sezonu ESL Pro League. Był to bardzo zaskakujący dzień, ponieważ doszło do dwóch zaskoczeń! Natus Vincere przegrało z FaZe Clanem i jednocześnie pożegnało się z imprezą. Do tego w dalszej części rozgrywek nie ujrzymy Astralis.

Nie ma się co specjalnie kryć, że widownia lubi takie dni na turniejach, kiedy dochodzi do samych niespodzianek. Bezsprzecznie do tego grona należał piątek, ponieważ w dwóch ćwierćfinałach doszło do dwóch niespodziewanych wyników. Bezapelacyjnie odpadnięcie z ESL Pro League już na etapie 1/4 finału jest wielką sensacją.

Zanim jednak przejdziemy do Na’VI, to w trzecim ćwierćfinale Astralis przegrało z FURIĄ po trzech arenach. Jedynie pierwsza należała do zaciętych. Na Ancient Brazylijczycy prowadzili wynikiem 11:7, ale po przegraniu siedmiu odsłon z rzędu ulegali już 11:14, a finalnie ulegli do trzynastu. Yuri “yuurih” Santos i jego koledzy nie brali jednak jeńców, czego potwierdzeniem jest triumf na Mirage’u do ośmiu oraz na Nuke’u do siedmiu. FURIA w sobotnim półfinale spotka się z FaZe Clanem, który dokonał czegoś wielkiego. 

CZYTAJ TAKŻE: Prezydent Sosnowca – Ważne żeby esport przełożył się na rozwój wszystkich dziedzin naszego życia

Czegoś wielkiego, bo Finn “karrigan” Andersen i jego kompani pokonali najlepszą formację świata, Na’Vi. Żeby było jeszcze ciekawiej, sztuka ta udała się amerykańskiej organizacji na dwóch mapach! Konfrontacja wystartowała na Inferno, które zostało wybrane przez drugą siłę świata. W pewnym momencie prowadzenie tej ekipy było bardzo wysokie, ponieważ wynosiło aż osiem oczek (15:7). Rosyjsko-ukraiński kolektyw jeszcze nieco kosmetycznie polepszył rezultat, ale na tym się skończyło. Na Duście było całkiem podobnie, a to za sprawą wygrywania 14:5. Po upływie nieco dłuższej chwili z tej zaliczki tak wiele już nie zostało, ponieważ na tablicy wyników widniał stan 14:11. Mimo to triumfatorzy IEM-u Katowice 2022 nie pozwolili sobie na remis i dobrnęli do zakończenia w postaci triumfu. 

Piątkowe wyniki ćwierćfinałów piętnastego sezonu ESL Pro League prezentują się następująco:

FURIA 2:1 Astralis – Ancient 13:16, Mirage 16:8, Nuke 16:7

Natus Vincere 0:2 FaZe Clan – Inferno 11:16, Dust2 12:16

Więcej informacji na temat piętnastego sezonu ESL Pro League znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.