Respawn.pl

Piątek początkiem zamkniętych kwalifikacji do Fantasyexpo Spring Cup

Autor: Krzysztof Sarna
TAZ NEO

Już dzisiaj startują zamknięte kwalifikacje do Fantasyexpo Spring Cup. Poza tymi zmaganiami podziwiać będziemy także mecz w ramach ESEA Premier.

Niby już weekend, ale jednak nie do końca. Zanim zawodnicy zaczną się nim cieszyć, czy też wyskoczą na imprezkę, mają jeszcze do rozegrania spotkania. Łącznie wystąpi dziś pięć drużyn znad Wisły, z czego cztery w zamkniętych kwalifikacjach do Fantasyexpo Spring Cup. Natomiast jedna zawalczy o punkty w ESEA Premier.

Dokładnie o 14:00 wystartuje pierwsze starcie w ramach polskich zamkniętych kwalifikacji do Fantasyexpo Spring. Wówczas na serwerze spotka się Illuminar Gaming oraz Pompa Team. Jednak już na samym starcie warto dostrzec, że te mecze będą rozgrywane w formacie BO1. Zawsze powtarzamy, że przy takich okolicznościach wszystko zdarzyć się może. I mimo że to raczej IHG jest stawiane w roli pretendenta do zwycięstwa, tak w ubiegłym miesiącu Konrad “koyot” Hadała i spółka pokazali, że potrafią zaskoczyć.

Następnie na godzinę 15:15 zaplanowano mecz pomiędzy HONORIS a AVEZ Esport. Pomijając formułę Best of One, wygrać powinien Filip “NEO” Kubski i kompani. Jednak to właśnie reguły tego starcia mogą im przeszkodzić. Nie należy także zapominać, że skład “Ośmiornic” to oczywiście nie to samo, co miało miejsce jeszcze w zeszłym roku. Na tę chwilę barwy tej organizacji przywdziewają młodzi zawodnicy, którzy, zanim występowali w głównej drużynie, byli członkami AVEZ Squids. Tak naprawdę będzie to ich debiut w potyczce o wielką stawkę.

No i prawie na sam koniec dnia dojdzie do pasjonującego starcia. MAD DOG’S PACT zmierzy się ze Sprout w ramach 36. sezonu rozgrywek ESEA Premier. Jacek “MINISE” Jeziak i koledzy po czterech starciach plasują się na przedostatnim miejscu w grupie B. Z kolei formacja z Niemiec po takiej samej ilości rozegranych pojedynków ma dwanaście oczek i jest wiceliderem zbioru.

Harmonogram piątkowych spotkań Polaków prezentuje się następująco:

14:00 | Illuminar Gaming vs. Pompa Team – BO1

15:15 | HONORIS vs. AVEZ Esport – BO1

19:00 | MAD DOG’S PACT vs. Sprout – BO3