Respawn.pl

Pięć gwiazd CS:GO, które nigdy nie wygrały Majora!

Autor: Maks Bartosik

Za nami ostatni Major w CS:GO, więc pora przyjrzeć się zawodnikom, którzy nigdy nie mieli zaszczytu unieść najważniejszego trofeum w karierze każdego zawodnika. Oto nasze TOP 5 gwiazd CS:GO, które nigdy nie wygrały turnieju rangi Major w CS:GO!

Niko

Nie mogło tu zabraknąć super gwiazdy G2. Niko na scenie CS:GO jest od samego początku i przez wielu uznawany jest za jednego z najlepszych zawodników na świecie. Bośniak w swojej karierze wystąpił na ponad dziesięciu turniejach rangi Major, jednak ani razu nie udało mu się go wygrać. Dwukrotnie był o krok od sukcesu – podczas Eleague Major Boston 2018 wraz z FaZe doszedł do wielkiego finału, w którym po pamiętnym meczu ostatecznie przegrał z Cloud 9. Drugi raz również stał się ikoniczny – był to finał PGL Major Stockholm 2021, gdy G2 przegrało z Natus Vincere, a Niko zasłynął z nietrafienia S1mple’a w plecy.

Gdy wydawało się, że ostatni Major w CS:GO będzie momentem przełomowym w karierze Bośniaka i w końcu sięgnie po upragniony tytuł, to G2 zaskoczyło wszystkich, odpadając z BLAST.tv Major Paris 2023 już na etapie fazy legend. A początek roku wskazywał przecież, że europejska formacja z Niko na czele będzie głównym faworytem do triumfu…

Guardian

Słowacki snajper to także jedna z największych gwiazd CS:GO, która nigdy nie stanęła na najwyższym stopniu podium podczas Majora. Guardian aż trzykrotnie był o krok od zwycięstwa, jednak za każdym razem przegrywał w finale. Pierwszy raz był podczas Majora w Cluj Napoca w 2015, drugi rok później w Columbus, a trzeci to wspomniany przy okazji omawiania Niko Eleague Major w Bostonie w 2018.

GuardiaN

Scream

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć również Screama. Belg przez lata był uznawany za jednego z najlepszych strzelców w grze, ale nigdy nie udało mu się zdobyć najważniejszego trofeum. Scream tylko raz w karierze doszedł do półfinału Majora – było to w 2013 przy okazji Dreamhack Jonkkoping.

E2bJvP4WUAAuyvS scaled

Fot. VALORANT Champions Tour

CadiaN

Przez jednych uwielbiany, przez innych nie, ale umiejętności nie można mu odmówić. Mowa o CadiaNie, który tak samo jak poprzednicy nie zasmakował smaku triumfu na Majorze w CS:GO, mimo że był naprawdę blisko. Wraz z Heroic, Duńczyk dochodził do fazy play-off ostatnich czterech Majorów i jego zespół był za każdym razem wymieniany w gronie faworytów do finalnego triumfu. W Sztokholmie Heroic odpadło w półfinale, w Antwerpii Duńczycy zakończyli swój udział na ćwierćfinałach, a najbliżej triumfu Cadian i spółka byli w Rio.

Tam doszli do finału, w którym mimo bycia faworytem, ulegli Outsiders i zajęli drugie miejsce. Przy ostatnim podejściu w Paryżu również wydawało się, że Heroic ma ogromne szansę stanąć na najwyższym stopniu podium, jednak niespodziewanie w półfinale lepsi od duńskiej formacji okazali się być zawodnicy GamerLegion i CadiaN zmuszony był przyjąć fakt, że nigdy nie wygra Majora w CS:GO.

cadiaN

fot. ESL

Elige

I na koniec pora na amerykański akcent w postaci Elige. Przez wielu uznawany za jednego z najlepszych amerykańskich zawodników, nieprzerwanie od 2015 roku reprezentuje barwy Team Liquid. I to właśnie z Liquid wystąpił na dwunastu turniejach rangi Major, nie wygrywając żadnego. Najbliżej był podczas ESL One Cologne 2016, gdy Team Liquid, wtedy jeszcze z S1mplem w składzie doszło do wielkiego finału, w którym ulegli SK Gaming.

EliGe

Fot. ESL