Respawn.pl

Praktycznie bez zmian w pierwszej lipcowej aktualizacji rankingu HLTV

Autor: Krzysztof Sarna
donk

Czas nieubłaganie pędzi, czego doskonałym przykładem jest rozpoczęcie się kolejnego, siódmego już miesiąca 2024 roku. Wraz z nim nastała również pierwsza lipcowa aktualizacja światowego rankingu HLTV. Niemniej jednak sezon ogórkowy zobowiązuje, w związku z czym zdecydowana większość drużyn, zarówno z grona TOP10, jaki i zespoły z Polski zachowały swoje usytuowania sprzed tygodnia. 

W rankingu HLTV praktycznie po staremu

Jeśli chodzi o ścisłą śmietankę światowego Counter-Strike’a, to należy jedynie podkreślić, że nie doszło w niej do absolutnie żadnych zmian. Trudno również, żeby jakiekolwiek przetasowania miały miejsce, wszak nie toczą się aktualnie żadne zmagania dla zespołów grających pierwsze skrzypce na scenie CS-a. Prym w najlepsze wiedzie Team Spirit. Jeśli chodzi natomiast o przedstawicieli biało-czerwonej flagi, to na 3. miejscu plasuje się Kamil “siuhy” Szkaradek i jego koledzy z MOUZ. Na czwartą siłę świata oceniani są podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego z FaZe Clanu, a gracze Wiktora “TaZa” Wojtasa plasują się na 6. lokacie.

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. Team Spirit
 2. Team Vitality
 3. MOUZ
 4. FaZe Clan
 5. Natus Vincere
 6. G2 Esports
 7. Virtus.pro
 8. Astralis
 9. Complexity Gaming
 10. HEROIC

CZYTAJ TAKŻE: acoR opuszcza GamerLegion

Również i wśród dziewięciu najlepszych zespołów znad Wisły powiewa nudą. Co prawda doszło do przetasowań, choć zdecydowana większość z nich to kosmetyczne zmiany. Trzy najlepsze zespoły, a więc kolejno Rebels, Enterprise, a także Permitta utrzymały swe posady sprzed tygodnia. Illuminar Gaming i brazylijski luz awansowały o jedno miejsce. Największy spadek zaliczyło lajtbitexe, które spadło aż o siedemnaście pozycji. Pozostałe zespoły z Polski były zgodne i także zanotowały ujemne notowania. Przedstawicielki płci pięknej z NAVI Javelins spadły o cztery posady, z kolei gracze ThunderFlash oraz los kogutos odpowiednio o dwie i trzy.

Najlepsza dziewiątka polskich formacji prezentuje się następująco:

 • 47. Rebels
 • 66. Enterprise
 • 76. Permitta
 • 90. Illuminar Gaming (+1)
 • 111. brazylijski luz (+1)
 • 138. lajtbitexe (-17)
 • 180. NAVI Javelins (-4)
 • 207. ThunderFlash (-2)
 • 214. los kogutos (-3)

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 8 lipca.