Respawn.pl

Pierwsza operacja w CS2 z okazji 25-lecia Counter-Strike’a?

Autor: Michał Maćkowski
CS:GO, CS2, operacja, urodziny

Coraz więcej informacji możemy wywnioskować z ostatnich zmian, jakie wprowadzają deweloperzy do CS2. Najnowsze doniesienia sugerują, że pierwsza operacja w nowej wersji gry może pojawić się z okazji 25-lecia całej serii Counter-Strike.

Urodziny Counter-Strike przyniosą pierwszą operację w CS2?

Wielu graczy czeka na nowości w CS2, jednak zdecydowanie związanych z poprawą działania anti-cheata, który wciąż pozostawia wiele do życzenia. Jednak ostatnie wieści związane z brelokami w nowym Counter-Strike’u, nadchodzącymi mapami czy nową skrzynią ze skinami, mogą sugerować, że do gry niedługo trafi nowa operacja.

Na ten moment są to wyłącznie domysły, jednak poparte plikami gry, w których sporo dzieję się w ostatnich dniach. Ostatnio informowaliśmy o pracach nad brelokami, które mają trafić do CS2 oraz mapach, jakie mają już czekać w warsztacie Steam na wprowadzenie. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Sytuacja zaczyna nabierać rumieńców po ostatnim komentarzu oficjalnego profilu Counter-Strike na platformie X (kiedyś Twitter). Admin profilu postanowił odpowiedzieć gifem ze znanego serialu The Office na wpis catfooda, twórcy mapy De_Mills, który podrzucił trening granatów właśnie na stworzonej przez niego mapie. Przypomnijmy, że jest to jedna z map, która ma zostać właśnie dodana do gry.

Urodziny Counter-Strike powodem do pierwszej operacji?

Już 19 czerwca, swoje 25-lecie obchodzić będzie seria Counter-Strike.  To właśnie 19 czerwca 1999 roku swoją oficjalną premierę miał mod do Half-Life, który rozpoczął ere najpopularniejszego do tej pory FPS’a na świecie. Urodziny trzeba zatem świętować i Valve wygląda na to, że nie chce przejść obok tego święta obojętnie.

Oprócz pracy nad nowymi mapami, brelokami czy nową skrzynką, Gabe Follower zauważył w plikach gry elementy związane z komiksami, które gracze otrzymują właśnie przy okazji operacji. Przykładem książki, w której gracze mieli między innymi komiksy jest wydana w 2017 roku operacja Hydra, uważana za jedną z najciekawszych w grze.

Nie wykluczone jednak, że Valve z okazji urodzin Counter-Strike zdecyduje się nie na operacje, ale po prostu większą aktualizację, dodającą nowe mapy, nową skrzynkę czy poprawiającą jakość gry. Warto wspomnieć, że od ostatniej operacji w Counter-Strike minęło już ponad tysiąc dni.