Respawn.pl

Pierwsze mistrzostwa świata w VALORANTA odbędą się Los Angeles?

Autor: Paweł Wilk

Niedawno zakończone VALORANT Masters Reykjavík 2021 okazało się strzałem w dziesiątkę, jeżeli chodzi o organizację pierwszego lanowego turnieju w FPS-a od Riot Games. Być może niedługo kibiców czeka kolejne ważne wydarzenie.

Przynajmniej do takich informacji dotarli redaktorzy serwisu Upcomer, którzy korzystając ze swoich źródeł, zdobyli wiedzę, że zawody VALORANT Champions 2021 odbędą się w Los Angeles. Miejsce bardzo dobrze znane esportowym kibicom m.in. z wielu inicjatyw League of Legends. To właśnie w Staples Center w 2012, 2013 i 2016 rywalizowały najlepsze ekipy Ligi Legend. Miasto jest bliskie samemu Riot, które posiada biura w Mieście Aniołów.

Na ten moment nie mamy wielu informacji o VALORANT Champions 2021 poza tym, że impreza zaplanowana jest na przełom listopada i grudnia oraz że kibice zobaczą w akcji szesnaście ekip. W połowie roku pewny udziału jest lider północnoamerykańskiego rankingu drużyn – Sentinels. Pozostałe miejsca zajmą składy z Europy, Korei, Brazylii, Ameryki Łacińskiej, Japonii, zwycięzca turnieju Masters w Berlinie, a także formacje z turniejów ostatniej szansy.