Respawn.pl

Pierwszy dzień Acer Predator Masters za nami. Do gry wchodzi Kinguin

Autor: Sergiusz Lelakowski

Czwartek był pierwszym dniem rywalizacji w Acer Predator Masters 3, rozgrywanym w Krefeld w Niemczech. Walka o zwycięstwo potrwa do niedzieli.

 

Przypomnijmy, że turniej rozgrywany jest w systemie drabinki wygranych i przegranych. Pula nagród w zawodach wynosi 50 000 dolarów, z czego aż połowa kwoty przeznaczona jest dla zwycięzcy. W stawce znalazło się osiem ekip.

Jako pierwsi do zmagań wyruszyli gracze Gambit Gaming oraz fnatic Academy. Pierwszą mapą był cobblestone, na którym toczyła się bardzo wyrównana walka, ostatecznie wygrana przez Gambit. Na overpassie “Zeus” i spółka nie dali już żadnych szans rywalom ze Szwecji, oddając im tylko jedną rundę i awansując tym samym do półfinału drabinki wygranych.

Gambit Gaming – fnatic Academy 2:0 (16:14 – cobblestone, 16:1 – overpass)

Kolejnym półfinalistą zostało Rouge, które z dużą pewnością pokonało DIVIZION. Tylko na cache’u niemiecka formacja stawiła opór drużynie duńsko-bułgarskiej. Na mirage klasę pokazywał już tylko jeden zespół, wygrywając mapę 16:4.

Rouge – DIVIZION 2:0 (16:10 – cache, 16:4 – mirage)

Do półfinału, dzięki zwycięstwu 2:1 z Millenium, awansowała również PENTA Sports. Warto wspomnieć, że graczom PENTY podczas turnieju pomaga Oskar “oskarish” Stenborowski. Polski zawodnik znacząco przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny, która teraz czeka na wygranego starcia Kinguin – EURONICS.

PENTA Sports – Millenium 2:1 (14:16 – dust2, 19:15 – cache, 16:11 – mirage)

Ostatnim meczem pierwszego dnia był półfinał rozegrany pomiędzy Gambit Gaming, a Rouge. Spotkanie również dostarczyło emocji. Najpierw ekipy przegrały mapy wybrane przez siebie, by na koniec rozstrzygnąć pojedynek na overpassie, gdzie doszło do dogrywek. Ostatecznie rywalizację wygrało Gambit i to oni zawalczą w finale drabinki wygranych o awans do głównego finału.

Gambit Gaming – Rouge 2:1 (16:14 – mirage, 9:16 – nuke, 22:20 – overpass)

Dziś również odbędą się cztery spotkania. Dla polskich kibiców będzie to okazja do przyjrzenia się turniejowi, gdyż do rywalizacji o godzinie 12:00 wkracza Kinguin. Rywalem Polaków będzie EURONICS. Jeśli “MICHU” i spółka pokonają rywali, ok. godziny 21:00 zawalczą z PENTA Sports o finał drabinki zwycięzców. Jeśli jednak podopieczni “Loorda” ulegną niemieckiemu zespołowi, trafią na Millenium w meczu ostatniej szansy. Ponadto dziś poznamy dwie drużyny, które zostaną wyeliminowane z rozgrywek.