Respawn.pl

Pierwszy dzień BLAST Premier World Final za nami! Bilans Polaków – 2 do 2

Autor: Michał Maćkowski

Pierwszy dzień finałów BLAST Premier oraz ostatniego dużego turnieju w Counter-Strike 2 w tym roku za nami! Polacy nieźle spisali się początku zmagań i po pierwszym dniu kibice mogą być zadowoleni.

Dwa zwycięstwa i jedna porażka Polaków na start finałów BLAST’a

Polscy kibice mają powody do zadowolenia po pierwszym dniu finałów BLAST Premier World. Mimo nie najlepszego początku, kolejne spotkania poszły już po myśli polskich trenerów, którzy zanotowali pierwsze zwycięstwa na ostatniej dużej imprezie Counter-Strike 2 w 2023 roku.

Światowe finały BLAST’a nie zaczęły się najlepiej dla Polaków, bo ENCE w składzie z Pawłem “dycha” Dychą i Jakubem “kuben” Gurczyńskim przegrali z Cloud9. Rosyjska formacja po prostu okazała się lepsza, a debiut LAN’owy nowego prowadzącego i polskiego trenera nie okazał się zwycięski. Jutro na szczęście ENCE powalczy o pozostanie w rozgrywkach z Natus Vincere.

Grupa B bardziej przyjazna dla Polaków

Po nieudanym początku przyszły chwile radości dla polskich kibiców. Najpierw FaZe z Filipem “NEO” Kubskim zdołało pokonać wciąż borykająca się z problemami kadrowymi Heroic. To jednak nieco ciekawiej zapowiadała się walka G2, w którym oficjalne jest już Wiktor “TaZ” Wojtas. Legendarny polski zawodnik nie pomagał jeszcze nowym kolego za plecami, ale z pewnością dołożył cegiełkę do zwycięstwa nad MOUZ. Myszy okazało się gorsze od samurajów, co niestety odbiło się porażce Kamila “siuhy” Szkaradka, reprezentującego właśnie MOUZ.

Ostatecznie po pierwszym dniu rozgrywek Polacy zanotowali bilans 2-2. Porażka ENCE i MOUZ, ale zwycięstwa G2 i FaZe spowodowały, że jutrzejszy dzień BLAST Premier World Final zapowiada się interesująco.

Wyniki pierwszego dnia BLAST Premier World 2023

  • ENCE vs Cloud – 0:2
  • Vitality vs Natus Vincere – 2:0
  • FaZe vs Heroic – 2:0
  • G2 vs MOUZ – 2:0

Polską transmisję światowych finałów BLAST Premier realizuje zespół GX Studio (Fantasyexpo) i wraz partnerami – logitech G, LV Bet, WK Dzik, Hellcase oraz Grześki zapraszają na dużą dawkę emocji związanych z najlepszym Counter-Strike 2 na świecie. Transmisję w języku polskim można oglądać na kanale Twitch – Piotra “Izaka” Skowyrskiego. Natomiast relacje i najnowsze wyniki z BLAST Premier World Final można znaleźć w naszej specjalnej zakładce.

Materiał powstał przy współpracy z WE’RE Fantasy!