Respawn.pl

Strona główna » Pierwszy dzień grupy D EPL-a za nami! Liquid lepsze od NiP-u

Pierwszy dzień grupy D EPL-a za nami! Liquid lepsze od NiP-u

Autor: Krzysztof Sarna

Zmagania grupowe czternastego sezonu ESL Pro League nieubłaganie zmierzają ku końcowi. Pierwszy dzień ostatniej grupy jest już przeszłością. W środę lepsze od Ninjas in Pyjamas okazał się Team Liquid. 

Pierwszy dzień grupy D czternastej odsłony Counter-Strike’owej Ligi Mistrzów rozpoczął się od zwycięstwa Gambit Esports z TeamemOne. Triumf drugiej siły świata nad 44. z pewnością nikogo nie dziwi. Jednak mapa wybrana przez organizację z Brazylii była bardzo wyrównana. Ba! Matheus “prt” Scuvero i jego koledzy wygrywali nawet 14:12, ale przegrali cztery odsłony z rzędu i tym samym to zespół z regionu CIS objął prowadzenie w tym spotkaniu. Druga arena, a nią był Ancient układała się już pod dyktando formacji z Rosji, która wygrała ją wynikiem 16:6.

Z pierwszych trzech punktów może się cieszyć FURIA, która triumfowała nad Entropiq. I mimo że zawody te zakończyły się rezultatem 2:0, to wynik ogólny nie odzwierciedla tego, co działo się na obu mapach. O krok od objęcia prowadzenia byli Brazylijczycy, ale musieli się pogodzić z wyższością rosyjsko-kazachskiego kolektywu, który triumfował do czternastu. Blisko było także na wyborze piętnastej ekipy świata, Ancient’cie, ale ponownie to ekipa wywodząca się z regionu CIS wygrała. Tym razem 16:13.

W najciekawszym zestawieniu, a więc tym z udziałem Ninjas in Pyjamas oraz Teamu Liquid lepsi byli reprezentanci amerykańskiej organizacji. TL nie miało żadnych problemów na własnej mapie, a więc Inferno, którą wygrało 16:9. Arena snajperów? Na niej NiP również nie miało niczego do powiedzenia, wszak uległo 10:16. 

Środowe wyniki ESL Pro League prezentują się następująco:

Gambit Esports 2:0 TeamOne – Mirage 16:14, Ancient 16:6

FURIA 0:2 Entropiq – Overpass 14:16, Ancient 13:16

Ninjas in Pyjamas 0:2 Team Liquid – Inferno 9:16, Dust2 10:16