Respawn.pl

Pierwszy dzień otwartych kwalifikacji do DH Masters Spring za nami. Fnatic odpada z eliminacji!

Autor: Marcin Kapusta

Pierwszy dzień otwartych kwalifikacji do DH Masters Spring przeszedł do historii. Niestety, ale żadna nadwiślańska ekipa nie sprostała wyzwaniu!

Zacznijmy najpierw od wyników polskich drużyn. Illuminar, AGO, Pompa Team, HONORIS oraz CLEANTmix to zespoły, które odpadły w RO64. Jastrzębie przegrały z bałkańskim BLUEYAJS, GruBy i spółka uznali wyższość Budapest Five, ekipa TaZa nie podołała duńskiemu Singularity, a zawodnicy Pompy zostali zduszeni przez miks beznadejdi, złożony m.in. z graczy Na’Vi Junior. W tej samej rundzie K23 z AdreNem na czele wyrzuciło ENCE Pawła “Dychy” Dychy za burtę. Ach… te nieszczęsne dogrywki. W RO32 MAD DOG’S PACT przegrało z rosyjskim Hard Legion wynikiem 17:19. W międzyczasie Tarczyński Protein Team został wyeliminowany przez bułgarskie MBAPPEEK. Co ciekawe, ekipa Piotra “nawrota” Nawrockiego pokazała niesamowitą wolę walki, bowiem w trakcie zmagań wygrała z faworyzowanym EXTREMUM 16:8.

Największym zaskoczeniem w całych kwalifikacjach była dyspozycja Fnatic. Szwedzi przegrali w piątej rundzie na rosyjskie GROND, które okupuje 81. lokatę w światowym rankingu HLTV. Ciężko uwierzyć, że organizacja, która w przeszłości dominowała scenę, teraz odpada w eliminacjach, w której każdy aspirujący gracz może wziąć udział. Tragicznie pokazał się również inny szwedzki zespół, Team Dignitas. Patrik “f0rest” Lindberg i pozostali kompani w czwartej rundzie przegrali na swoich rodaków z Begrip Gaming. Winstrike także nie zachwyciło, ponieważ w rosyjskich derbach uznało wyższość Hard Legion. MIBR i Sprout to formacje, które zawiodły na całej linii, ponieważ już w trzeciej rundzie zostały wyeliminowane odpowiednio przez PullingHoneyFromTheHraloop oraz SpeedRunners.

Na placu boju pozostało już tylko osiem drużyn, które powalczą o promocję do następnego etapu. O 18:00 rozpoczną się ćwierćfinały, w których zobaczymy m.in. Nordavind, Hard Legion czy też Movistar Riders. Zwycięzcy dzisiejszych spotkań awansują do zamkniętych kwalifikacji. Pełen harmonogram prezentuje się następująco:

  • 🇪🇺 Nordavind vs S-Gaming.pro 🇷🇺
  • 🇰🇿 K23 vs Singularity 🇩🇰
  • 🇷🇺 Hard Legion vs VOYVODA 🇧🇬
  • 🇪🇺 Movistar Riders vs Budapest Five 🇭🇺

Zamknięte kwalifikacje do wiosennego DreamHacka Masters rozpoczną się już jutro i zobaczymy w nich osiem zespołów, w tym m.in. Heroic, OG, compLexity oraz Cloud9.