Respawn.pl

Strona główna » Pierwszy mecz Virtus.pro w CCS już dziś

Pierwszy mecz Virtus.pro w CCS już dziś

Autor: Sergiusz Lelakowski

Już za niecałą godzinę Polacy z Virtus.pro podejmą francuską drużynę EnVyUs w ramach turnieju PGL CS:GO Championship Series Kick-off Season. Oba zespoły w ostatni weekend odpadły z ESL One w półfinałach, co czyni ten pojedynek niejako spotkaniem o 3 miejsce. Drużyny z pewnością będą chciały się pokazać z dobrej strony i udowodnić zarówno sobie jak i kibicom, że mogą walczyć o najwyższe miejsca w nadchodzących turniejach. Nie będzie to jednak łatwy pojedynek dla Polaków ponieważ Francuzi znajdują się na bootcampie w Londynie gdzie przygotowują się do nadchodzącego Gfinity. 

W PGL CS:GO Championship bierze udział 8 zespołów podzielonych na 2 grupy. W skład grupy czerwonej, oprócz 2 wymienionych wcześniej ekip, wchodzi także Ninjas in Pyjamas oraz PENTA Sports. Rozgrywki grupy czerwonej zostały rozłożone na dwa dni – 17 i 18 marca. Natomiast grupa niebieska, w której znalazły się: Na’Vi, Flipsid3, fnatic oraz TSM, rozegra swoje mecze za tydzień.
Zwycięzcy grup otrzymają bezpośredni awans do finałów LANowych które odbędą się 24-26 kwietnia podczas Dreamhack Bukareszt 2015. Pozostałe 6 zespołów zawalczy w turnieju ostatniej szansy o 2 pozostałe miejsca. Podstawowa pula nagród wynosi 110 000 $ i co ciekawe zostanie ona zwiększona o przychody z subskrypcji oficjalnego kanału PGLZ każdych 5 dolarów 50% (2.50) zostanie przeznaczone na nagrody dla zawodników.

————————————————————————————————

17 Marca

Półfinał #1pol Virtus.pro / France EnVyUs (16.00)

Półfinał #2Germany PENTA Sports / Sweden Ninjas in Pyjamas (19.00)

Mecz o 4. miejsce(22.00)

18 Marca

Finał drabinki wygranych(16.00)

Mecz o 3. miejsce(19.00)

Finał turnieju(22.00)

GRUPA CZERWONAGRUPA NIEBIESKA
Virtus.pro
Team EnVyUs
Ninjas in Pyjamas
PENTA Sports
Natus Vincere
Flipsid3 Tactics
fnatic
Team SoloMid

————————————————————————————————

Polskojęzyczną relacje z turnieju zapewni niezastąpiony Piotr “Izak” Skowyrski 

Oficjalną transmisja odbędzie się na kanale Twitch.tv/pgl, a relacjonować ją będą – Toby “TobiWan” Dawson, Matthew “Sadokist” Trivett oraz nowy członek zespołu komentatorskiego – Patrik “cArn” Sättermon – kapitan oraz IGL drużyny fnatic w latach 2006-2012.