Respawn.pl

Pierwszy zwycięzca grupy BLAST Premier Spring Groups – Vitality czy Heroic?

Autor: Krzysztof Sarna

Bliżej jest już do końca, aniżeli początku BLAST Premier Spring Groups. Już dziś przyjdzie nam poznać pierwszego z trzech grupowych mistrzów. Będzie nim Team Vitality albo Heroic. Do tego w środę wyłoniony zostanie drugi finalista zbioru C.

Znajdujemy się dokładnie na półmetku BLAST Premier Spring Groups. Wliczając dzisiejszy dzień, do końca pozostało łącznie pięć dni, wszak niedziela będzie ostatnią dobą rywalizacji w Kopenhadze. Dziś poznamy mistrza grupy A, który jednocześnie awansuje na BLAST Premier Spring Final. Będzie to Team Vitality lub Heroic.

CZYTAJ TAKŻE: Bezprzewodowy głośnik ze skórzanym uchwytem, czyli recenzja Xblitz Master X

Zanim jednak danie główne, to o godzinie 15:00 czeka nas ostatni konsolidacyjny finał. Natus Vincere oraz Ninjas in Pyjamas zagrają o drugie miejsce w finale grupy C. Będzie to kolejny rewanż, wszak w meczu otwarcia mieliśmy już okazję obserwować konfrontację właśnie tych dwóch zespołów. Wówczas po pełnej serii lepsi okazali się Oleksandr “s1mple” Kostyliev i jego kompani. W kontekście dzisiejszych zawodów wiele zależy od tego, czy reprezentanci NiP-u zdążyli wyciągnąć wnioski z tej porażki. Jeśli tak, to rezultat może być odwrotny do tego z minionej soboty.

Na godzinę 18:30 zaplanowano pojedynek, który wyłoni nam mistrza grupy A. O to miano powalczy Team Vitality wraz z Heroic. Wygrany awansuje na BLAST Premier Spring Final, podczas gdy przegrany spadnie do Knockout Stage i będzie walczył dalej. Jak na razie “Pszczoły” zaprezentowały się ze świetnej strony, wygrywając 2:0 z Astralis i Evil Geniuses. Z kolei Duńczycy pokazali, że na razie mają trudności, ponieważ na samym starcie ulegli 1:2 EG, by następnie pokonać Astralis i EG 2:1. Ostatnie starcie pomiędzy tymi formacjami miało miejsce 9 października ubiegłego roku podczas IEM Road to Rio. Wówczas po pełnej serii lepsi byli Martin “stavn” Lund i jego kompani. 

Harmonogram środowych spotkań BLAST Premier Spring Groups prezentuje się następująco:

15:00 | Natus Vincere vs. Ninjas in Pyjamas – BO3

18:30 | Team Vitality vs. Heroic – BO3

Transmisja ze wszystkich spotkań wraz z polskim komentarzem prowadzona będzie na oficjalnym kanale Twitch Piotra “Izaka” Skowyrskiego. Dostaniecie się do niego klikając tutaj.

BLAST Premier Spring Groups rozpoczęło się 19 stycznia i potrwa do nadchodzącej niedzieli, a więc 29 listopada. W turnieju bierze łącznie udział dwanaście ekip, w tym pięć z pierwszej dziesiątki rankingu HLTV. Całkowita pula nagród to 177 500 dolarów oraz sześć miejsc w turnieju Spring Final. Ekipy z lokat 7-12 będą musiały walczyć o awans do wiosennych finałów podczas imprezy z cyklu Spring Showdown.