Respawn.pl

Piłkarz Arsenalu i były trener NAVI założyli organizację!

Autor: Maks Bartosik
Zinczenko

Kolejny sportowiec zdecydował się na wkroczenie w świat esportu. Mowa o jednym z piłkarzy Arsenalu, który kilka dni temu założył organizację esportową, a współpracuje z nim były trener NAVI!

Sportowcy i esport to już nie jest nic nowego. Swoje organizacje esportowe posiadają takie gwiazdy jak Casemiro, Gerard Pique czy David Beckham. Teraz do tego grona dołączył kolejny piłkarz – Oleksandr Zinczenko, który założył organizację Passion UA.

Piłkarz Arsenalu i były trener NAVI łączą siły!

Organizacja założona przez reprezentanta Ukrainy, który na co dzień występuje w londyńskim Arsenalu, ma skupiać się przede wszystkim na Counter-Strike’u. W tym celu Zinczenko rozpoczął współpracę z Mykhailo “Kane” Blahinem, byłym trenerem m.in. NAVI oraz Gambit.

Zinczenko: chcę rozwijać esport na Ukrainie

Na stronie organizacji możemy przeczytać kilka słów od samego założyciela. Zinchenko mówi, że od kiedy tylko wstąpił na scenę gier, urzekła go intensywność, koleżeństwo i nieograniczony potencjał gier jako sportu. Dalej dodaje, że Passion UA powstało przez jego miłość do gier i chęć rozwoju esportu na Ukrainie.

Passion UA ​​zrodziło się z mojej głęboko zakorzenionej miłości do gier i chęci przyczynienia się do rozwoju e-sportu w moim rodzinnym kraju, na Ukrainie. Ta organizacja reprezentuje zbieżność moich dwóch światów – sportu i gier – i jest świadectwem siły nieustannego realizowania swoich pasji.

Zinchenko nie raz już pokazywał, że faktycznie lubuje się w grach. Piłkarz Arsenalu wystąpił nawet w showmatchu pomiędzy drużynami Markeloffa i Edwarda, a sam był w tej pierwszej ekipie. Wtedy oprócz niego, w drużynie był także Yewhen Konoplyanka, doskonale znany nam m.in. z występów dla Szachtara Donieck czy ostatnio Cracovii.

Na ten moment nie otrzymaliśmy jeszcze potwierdzenia, kto znajdzie się w składzie Passion UA. Jednak patrząc na plany samej organizacji, możemy przypuszczać, że celem będzie zbudowanie składu złożonego z piątki młodych ukraińskich talentów. Według niektórych źródeł mają to być ci zawodnicy:

  • zeRRoFIX 
  • JACKASMO 
  • s-chilla 
  • Jambo 
  • Marat2k