Respawn.pl

Piłkarz Arsenalu lepszy od ćwierćfinalisty Majora? Sceny w profesjonalnym meczu CS2!

Autor: Maks Bartosik

W CS2 może grać każdy, to wiemy od dawna. Ale czy każdy może zagrać na najwyższym poziomie i to przeciwko ćwierćfinaliście Majora?

O tym, że sportowcy inwestują w Esport, wiadomo już nie od dziś. Wśród nich są m.in. Danił Medvedev, rosyjski tenisista który jest udziałowcem w organizacji M80, David De Gea który jest właścicielem Rebels Gaming czy Oleksandr Zinchenko, zawodnik Arsenalu. Jest on współwłaścicielem ukraińskiej organizacji Passion UA, która ma w swoich szeregach m.in. skład CS2.

I wspominamy o nim nie przypadkowo, bowiem dzisiaj doszło do całkiem ciekawego zdarzenia. Passion UA rozgrywało mecz w ramach YaLLa Compass Spring 2024, w którym mierzyło się z składem BLEED. Przypomnimy tylko, że w tej drużynie występują m.in. Cerq, Faven czy Cypher. Po tym jak pierwsza mapa wpadła na konto BLEED, ukraińska formacja zdecydowała się na niecodzienną zagrywkę.

Zinchenko zagrał w meczu CS2!

Ze względu na problemy techniczne, Passion UA postanowiło wymienić zawodnika na początku drugiej mapy, Ancienta. W miejsce zeRRoFIXa wszedł… Oleksandr Zinchenko. Tak, ten Oleksandr Zinchenko, który jest piłkarzem Arsenalu i współwłaścicielem organizacji. W momencie jego wejścia, zespół przegrywał już 0:9 i nieuchronnie zbliżał się ku porażce…

Ku zdziwieniu wszystkich, ten manewr zadziałał, a Passion UA najpierw wygrało trzy rundy z rzędu, a finalnie wygrało tę mapę 16:12, wracając z wyniku 3:9. Sam Zinchenko zanotował całkiem solidne statystyki 12-12.

Stand-in doskonały

Nie był to już pierwszy przypadek, gdy Oleksandr Zinchenko zagrał w profesjonalnym meczu CS2. Podobna sytuacja miała miejsce na początku grudnia, gdy piłkarz Arsenalu pomógł swojej drużynie wygrać mecz przeciwko ILLYRIANS w ramach dziewiątego sezonu rozgrywek United21. Co ciekawe, wtedy również zastąpił zeRRoFIXa…