Respawn.pl

Piraci zawieszają dywizję CS:GO! piratesports skupi się na arrMY

Autor: Krzysztof Sarna

Kiedy osób mało, a natłok obowiązków zbyt wielki, to trzeba coś z tym zrobić. Najwyraźniej podobnie musiało być w przypadku piratesports. “Piraci” postanowili zawiesić dywizję CS:GO.

Trzeba przyznać, że przygoda z obecno-przeszłym już składem piratesports nie trwała długo. To zaledwie dwa miesiące, wszakże właśnie wtedy doszło do ogłoszenia nowego zestawiania. Z poprzedniego składu pozostał tylko Łukasz “MWLKY” Pachucki, a na pokładzie statku pojawili się tacy zawodnicy jak Łukasz “splawik” Jahns czy też Kacper “Riczi Maszynka” Benc. Zapewne zapytacie, czy udało się coś osiągnąć. Otóż i tak i nie. Zależy kto i jak do tego podchodzi. “Piraci” zameldowali się w zamkniętych kwalifikacjach do ESL Mistrzostw Polski. Całkiem przyzwoicie szło im także w rozgrywkach ESEA Main, gdzie siedem z dwunastu rozegranych starć okazało się zwycięskich.

I mimo że drużyna zapewne miała ambicje na jeszcze więcej, tak nie zdążyła się rozkręcić, ani zadomowić. Organizacja ze Szczecina postanowiła zawiesić sekcję Counter-Strike’a. To wszystko z powodu skupienia się na projekt ARRMY, w którym chodzi o wyłonienie nowych talentów. 

Ze względu na dynamiczny progres projektu ARRMY i skupienie się na tworzeniu przestrzeni do rozwoju dla graczy oraz chęci osiągania sukcesów w tej materii, podjeliśmy decyzję o zawieszeniu prowadzenia profesjonalnej drużyny CS:GO. Dzisiaj plany arrMY nie koncentrują się na tworzeniu jednego zespołu, ale na kreowaniu wielu graczy dla licznych teamów na polskiej i zagranicznej scenie. Z racji natłoku obowiązków w arrMY, wszystkie nasze siły przerzucamy właśnie na ten projekt – czytamy na profilu organizacji.

pirates poinformowało także o tym, że dotychczasowi zawodnicy otrzymali wszystkie sloty należące do organizacji. Znakiem zapytania jednak pozostaje to, czy ci będą dalej ze sobą grać, czy też wraz z rozstaniem się z organizacją nastąpi rozłąką między nimi samymi. 

Skład piratesports prezentował się następująco:

  • Łukasz “splawik” Jahns
  • Łukasz “MWLKY” Pachucki
  • Maciej “mYR” Żuk
  • Kamil “suonko” Węgrzynkiewicz
  • Kacper “Riczi Maszynka” Benc
  • Bartłomiej “BGG” Gawlas – trener

Ze względu na dynamiczny progres projektu ARRMY i skupienie się na tworzeniu przestrzeni do rozwoju dla graczy oraz…

Opublikowany przez piratesports Czwartek, 11 marca 2021