Respawn.pl

Pita i tarik poza CLG

Autor: Sergiusz Lelakowski

Chwilę po zakończeniu majora ESL One Cologne 2016 jesteśmy świadkami pierwszych zmian w zespołach. Na pierwszy ogień idzie CLG, które traci Tarika “tarik” Celika i Faruka “pita” Pita.

Drużynie nie udało się obronić tytułu “Legendy” uzyskanego na MLG Columbus 2016. Odpadli w fazie grupowej, z pita na pokładzie jako stand-in. W normalnych warunkach obejmuje on stanowisko trenera zespołu.

Zarówno tarik, jak i pita zaliczą swój ostatni występ w czasie ELEAGUE, gdzie razem z CLG powalczą o możliwość dalszej gry w tzw. “Drabince ostatniej szansy”. Potem wrócą do swoich domów i pozostaną nieaktywni przynajmniej do 2017 roku. Oboje przyznają, że drużynie potrzebny jest świeży start.

Panowie opuszczają aktualny skład CLG, ale dalej pozostają na kontrakcie z drużyną. Tarik motywuje swoje odejście chęcią spędzenia więcej czasu z rodziną i zajęciem się streamowaniem. Faruk, podobnie jak jego kolega z drużyny, chce wrócić do Bośni, do swoich najbliższych.

CLG od maja nie mają stabilnego składu, od kiedy to formację opuścił  Jacob “FugLy” Medina. Na czas ELEAGUE i ESL One Cologne tę lukę wypełnił Pita, a chwilę przed majorem doszło do swoistej wymiany pomiędzy Team Liquid, a CLG.  Josh “jdm64” Marzano przeszedł do drużyny HiKo w zamian za Kennetha “koosta” Suena.

Na chwilę obecną Counter Logic Gaming stanowią:

[flag us]Stephen “reltuC” Cutler[/flag][flag us]James “hazed” Cobb[/flag][flag us]Kenneth “koosta” Suen[/flag]