Respawn.pl

pita zostaje trenerem CLG

Autor: Sergiusz Lelakowski

Były trener Ninjas in Pyjamas oraz zawodnik takich drużyn jak fnatic i SK Gaming postanowił przyjąć ofertę od amerykańskiej organizacji i razem z zawodnikami CLG wybierze się na ESL ESEA Pro League Finals.

O prawdopodobnej współpracy pomiędzy Bośniakiem a Counter Logic Gaming mówiło się już kilka dni temu, kiedy to na Twitterze pojawiły się zdjęcia z wynikami gry w kręgle. W czwartek, były gracz fnatic, napisał o swoim locie do Ameryki Północnej, gdzie dodał “#comebackisreal”.

Pita swoją pracę rozpoczął już wczoraj, gdyż gracze CLG znajdują się razem z nim na turnieju Northern Arena. Zespół dostał się do wielkiego finału. Aktualnie nie podano żadnych informacji, które mówiłyby o rzeczywistej długości umowy z organizacją.

Wcześniej nieoficjalnym trenerem zespołu był Joshua “steel” Nissan, który następnie został przesunięty na pozycję streamera organizacji. Taki ruch był spowodowany oświadczeniem Valve, które zabraniało zbanowanym zawodnikom jakiejkolwiek ingerencji w zespół podczas turniejów.

Zawodnicy Counter Logic Gaming zmierzą się na finałach ESL ESEA Pro League z ex-TSM, Luminosity Gaming oraz Natus Vincere. Oznacza to, że przed Bośniakiem i jego podopiecznymi stoi bardzo ciężkie zadanie.