Respawn.pl

Plany Evil Geniuses spaliły na panewce? Trener traci posadę

Autor: Marcin Kapusta

Wygląda na to, że wielkie plany Evil Geniuses spaliły na panewce. Potwierdza to najnowszy ruch w obozie klubu, a mianowicie zwolnienie głównego trenera sekcji CS:GO!

Ostatnie doniesienia w kuluarach sugerowały, że Evil Geniuses chce zbudować międzynarodowy skład z topowymi nazwiskami. Z amerykańskim klubem łączeni byli przecież Audric “JaCkz” Jug, Denis “electroNic” Sharipow, Aleksandr “zorte” Zagorydenko oraz Jonathan “EliGe” Jablonowski. Najnowsze informacje portalów Dust2.us, Dexerto oraz 1pv.fr wskazują na to, że cały projekt spalił na panewce. EliGe oficjalnie przywdział trykot Evil Geniuses, zaś electroNic wraz z Ilyą “Perfecto” Zalutskjim prowadzą negocjacje w sprawie dołączenia do Evil Geniuses. Potwierdzeniem upadku ambitnych planów EG jest zakończenie współpracy z dotychczasowym trenerem dywizji CS:GO, Danielem “vorborgiem” Vorborgiem.

Zarząd Evil Geniuses zdecydował się obrać inną drogę, a to oznacza, że tracę angaż. Szanuję ich decyzję i życzę im wszystkiego najlepszego. Wyciągnąłem wiele wniosków, które bez wątpienia pomogą mi w mojej przyszłej karierze. Uwielbiam swoją pracę i ponownie chcę się wykazać – jeśli jesteś zainteresowany współpracą, napisz do mnie w wiadomości prywatnej.” – oświadczył Vorborg za pośrednictwem Twittera.

Były wielkie nadzieję, okazały się ulotne

Vorborg objął pieczę nad zespołem Evil Geniuses na początku sierpnia 2022 roku, przejmując obowiązki szkoleniowca od Damiena “maLeK-a” Marcela. Zarząd, nowy trener i zawodnicy wiązali ogromne pokłady nadziei z przeprowadzonych wówczas zmian kadrowych .“Zaczyna się nowy rozdział w mojej esportowej karierze. Bardzo się cieszę, że jestem w szeregach tak renomowanej organizacji, jak Evil Geniuses. Zrobię co w mojej mocy, aby zdobywać prestiżowe trofea.” – przyznał neaLaN. ““Jestem niezwykle podekscytowany, że właśnie stałem się częścią Evil Geniuses. W 2013 roku zainteresowałem się esportem, obserwując ich drużynę w League of Legends. Możliwość reprezentowania EG i uczestniczenia w kształtowaniu przyszłości dywizji CS”GO to dla mnie ogromny zaszczyt.” – wtórował mu vorborg w samych superlatywach.

Nadzieja okazała się ulotna, a rzeczywistość brutalnie zweryfikowała działania Evil Geniuses. Pod wodzą Vorborga, zawodnicy ponosili blamaż za blamażem. Ponadto ciągłe przetasowania wewnątrz drużyny potęgowały regres i destabilizację. Jego podopieczni nie radzili sobie nawet w północnoamerykańskich ESEA Cash Cupach, gdzie uznawali wyższość nieprofesjonalnych miksów i ekip złożonych z graczy z FACEIT-a. Jedynym większym osiągnięciem było zakwalifikowanie się na Majora IEM Rio 2022. Niemniej z brazylijskim turniejem o najwyższej randze pożegnali się już w Fazie Pretendentów po rozegraniu zaledwie czterech spotkań, plasując odległe 20/22. miejsce w klasyfikacji końcowej.

Warto również nadmienić, że w chwili obecnej Evil Geniuses znajduje się poza TOP50 światowego rankingu HLTV.

Aktualny skład Evil Geniuses wygląda następująco:

  • Stany Zjednoczone USA Vincent “Brehze” Cayonte
  • Stany Zjednoczone USA Jerric “wiz” Jiang
  • Stany Zjednoczone USA Timothy “autimatic” Ta
  • Kazakhstan Sanzhar “neaLaN” Iskhakow
  • Denmark Ismail “refrezh” Ali