Respawn.pl

Strona główna » Play-offy WePlay Academy League 3 startują już dziś, a wraz z nimi polska transmisja

Play-offy WePlay Academy League 3 startują już dziś, a wraz z nimi polska transmisja

Autor: Krzysztof Sarna

Rozgrywki WePlay Academy League to nie tylko ulubione zmagania młodych graczy CS:GO, ale także i Polaków. Już dziś startuje faza pucharowa, w której MOUZ NXT powalczy o trzecie mistrzostwo. Wraz ze wznowieniem turnieju rusza także polska transmisja. 

Jak na razie to MOUZ NXT króluje w kontekście WePlay Academy League. Za nami dwa sezony, a młode “Myszy” dwukrotnie wygrywały całe zawody. Aspiracje na nadchodzącą fazę pucharową trzeciego sezonu na pewno są takie same, a więc końcowy triumf. Wsparcie ze strony Polaków będzie jeszcze większe, wszak na pokładzie niemieckiej organizacji nie mamy już dwóch, a trzech Rodaków.

CZYTAJ TAKŻE: Twitch zapowiada wielki reset nazw użytkowników

Na polu walki o czempionat pozostały cztery formacje. Przypomnijmy, że w turnieju na samym starcie brało udział dziesięć drużyn. Miłosz “mhL” Knasiak i jego koledzy prze kapitalnie spisali się w grupie B, w której na osiem map przegrali zaledwie jedną, ze Spirit Academy. Polskiemu tercetowi oraz jego kompanom przyjdzie dziś rozpocząć fazę play-off od potyczki z Astralis Talent o godzinie 18:00. Duńczycy zmagania w zbiorze A zakończyli na ostatniej, piątej pozycji. Mimo to, angaż w etapie pucharowym wywalczyli sobie w Play-Inach, górując kolejno nad: Fnatic Rising, NAVI Junior oraz Young Ninjas. 

Zasady nadchodzącej fazy finałowej są jasne. Drabinka podwójnej eliminacji, a wszystkie potyczki są rozgrywane w formacie BO3. Tak więc by w najprostszy sposób dostać się do wielkiego finału, należy wygrać dwa pojedynki. W przypadku porażki czy to w dzisiejszym, czy to sobotnim – ekipa spada do dolnej drabinki, z której nadal będzie szansa na zwycięstwo w całym turnieju. 

Po poprzednich dwóch sezonach przyzwyczailiśmy się do tego, że faza pucharowa rozgrywana była na Ukrainie. Tym razem, po raz pierwszy ostateczne rozdania zostaną rozegrane online. Powodem takiego stanu rzeczy jest sytuacja geopolityczna naszych wschodnich sąsiadów, a także trwająca pandemia. 

W związku z tym, że już jutro wracamy do rywalizacji w ramach trzeciego sezonu WePlay Academu League – wracamy także do polskiej transmisji. Ta wystartuje już o godzinie 15:00 na kanale Twitch 3leaguegg. Poczynania ekip udoskonalą nam dwaj doświadczeni casterzy, a mowa tu o Andrzeju “Śledziu” Śledziu i Oskarze “DeeryFluffym” Formelli. 

Harmonogram piątkowych spotkań WePlay Academy League prezentuje się następująco:

15:00 | BIG Academy vs. Spirit Academy – BO3 [Transmisja]

18:00 | MOUZ NXT vs. Astralis Talent – BO3 [Transmisja]