Respawn.pl

PlayStation 5 – w co warto zagrać na tej konsoli?

Autor: Partner serwisu

PlayStation 5 to konsola od Sony, która miała swoją premierę w 2020 roku. Od tego czasu sprzedało się prawie 40 milionów jej egzemplarzy. Nic dziwnego, ponieważ urządzenie oferuje znakomitą jakość grafiki oraz dużą wydajność. Na tę wersję konsoli regularnie wychodzą też ekskluzywne tytuły, w które nie zagrasz na żadnym innym sprzęcie. Sprawdź, jakie gry warto kupić na PS5!

PS5 – bogata biblioteka gier

Masz już PS5, ale nie wiesz, w co zagrać w pierwszej kolejności? Obszerna biblioteka różnorodnych produkcji może na początku nieco przytłaczać, dlatego poniżej przedstawiamy gry na PS5, które szczególnie warto znać!

God of War: Ragnarok

God of War: Ragnarok to kolejna odsłona serii przygodowych gier akcji, którą osadzono w świecie nordyckich bogów i olbrzymów. Gracz wciela się w Kratosa przemierzającego z synem Arteusem dziewięć światów. Bohaterowie ci mają za zadanie uniknąć tytułowego Ragnaroka, czyli bitwy prowadzącej do zniszczenia Ziemi.

Podczas rozgrywki będziesz wykonywać różnorodne zadania i questy poboczne, a także rozwiązywać zagadki. Ważnym elementem gry jest też walka z przeciwnikami, która nie należy do najprostszych. Aby pokonać wroga trzeba bowiem nie tylko go uderzać, ale i wykonywać uniki oraz wyprowadzać kontrataki. Podczas starć pomoże Ci Arteus, potrafiący na przykład strzelać z łuku.

God of War: Ragnarok zapewni Ci nawet 40 godzin rozrywki na nordyckich terenach. Sprawdź, czy uda Ci się przeżyć bitwę pomiędzy bogami a olbrzymami.

Horizon Forbidden West

W jakie jeszcze gry na PS5 warto zagrać? Kolejną godną polecenia produkcją jest kontynuacja Horizon: Zero Dawn, czyli Horizon Forbidden West. Główna bohaterka to Aloy – mieszkanka postapokaliptycznej Ameryki, która udaje się na tytułowy zachód, aby znaleźć sposób na pokonanie zagrażającej żywym istotom plagi. Ogromną zaletą jest tu rozległy i zróżnicowany świat.

Charakterystycznym elementem są przypominające dinozaury maszyny. Część z nich jest przyjaźnie nastawiona i może pomóc Ci na przykład szybciej poruszać się w terenie, a inne okażą się wrogami, z którymi trzeba będzie się zmierzyć. Podczas walki masz do dyspozycji różnorodne narzędzia, m.in. łuk, włócznię, oszczepy, granaty czy pułapki.

Ponadto znajdziesz tu również całą gamę misji pobocznych, które pozwolą Ci zgłębić realia świata przedstawionego w grze i poznać dodatkowe historie.

Dziedzictwo Hogwartu

Jesteś fanem magii i szkoły dla czarodziejów? Dziedzictwo Hogwartu to idealna gra dla Ciebie! W odróżnieniu od poprzednich propozycji nie jest to gra wydana wyłącznie na konsolę Sony, ale znajdziesz tam dodatkową misję stworzoną specjalnie dla graczy PlayStation 5.

Akcja rozgrywa się w XIX wieku, czyli ponad sto lat przed wydarzeniami znanymi z serii przygód o Harrym Potterze. Na początku gracz tworzy własną postać i trafia do jednego z czterech domów w Hogwarcie. W czasie rozgrywki stopniowo uczy się on nowych zaklęć oraz rozwija swoje umiejętności. Poznaje przy tym imponujący otwarty świat, zamieszkały przez czarodziejów.

Poza tajemniczą fabułą gra oferuje między możliwość latania na miotle, warzenia eliksirów, hodowania magicznych zwierząt czy walczenia ze złymi stworzeniami. Przemieszczając się po świecie, natkniesz się także na wiele osób, którym możesz udzielić pomocy, wykonując misje poboczne.

Co jeszcze warto dokupić do PlayStation 5?

Jeśli znudziła Ci się już standardowa rozgrywka na konsoli, sprawdź specjalne akcesoria PS5, które zapewnią Ci większą przyjemność z grania. Na co warto postawić w pierwszej kolejności?

Pad DualSense Edge

Pad DualSense Edge to wersja kontrolera dla prawdziwych pasjonatów gamingu. Jest on wykorzystywany nawet przez profesjonalnych graczy e-sportowych. Czym się wyróżnia? Pozwala on dowolnie dostosować czułość przycisków i triggerów, a także zmieniać pełnione przez nie funkcje. Jeśli chcesz, możesz skonfigurować pod siebie kilka układów sterowania i swobodnie przełączać je w trakcie rozgrywki.

Co jeszcze ustawisz za pomocą pada DualSense Edge? Głośność! Możesz regulować ją zarówno podczas korzystania z czatu w trybie multiplayer, jak i grając solo, na przykład ściszając cut scenki.

Zaletą tego urządzenia jest też jego nowoczesny design. W odróżnieniu od podstawowego urządzenia postawiono tutaj na dotykowe przyciski. Nowością jest także kolorystyka, gdyż zamiast białych klawiszy zastosowano tu czarne, nawiązujące do historii konsoli PlayStation.

PlayStation 5 – konsola dla tych, którzy chcą więcej

Konsola od Sony oferuje bogatą bibliotekę gier dla różnych graczy. Wiesz już, w co warto zagrać na PS5 oraz znasz możliwości pada dla prawdziwych profesjonalistów. Odwiedź sklep Neonet i znajdź też inne tytuły i akcesoria gamingowe. Zapewnij sobie rozrywkę na wiele godzin!