Respawn.pl

[PL/ENG] Nick "nitr0" Cannella: "[…]byłem bardzo blisko porzucenia CS:GO…"

Autor: Bartek Lorenc

Zapraszam do zapoznania się z wywiadem, którego udzielił były zawodnik iBUYPOWER oraz Denial eSports – Nick “nitr0” Cannella.

B:Witaj, Nick! Powiedz nam kilka słów o sobie.

N:Zacznę od tego, że mam 19 lat, uczę się w college’u i mieszkam w Louisianie. Jestem bardzo łagodnym człowiekiem i kocham pomagać innym ludziom. W odniesieniu do Counter-Strike’a, zawsze staram się pomóc zawodnikom – zespołowo lub indywidualnie. Czuję, że mogę być dobrym instruktorem. Po prostu wchodząc na profesjonalną scenę chcę zachować to wszystko wraz z dobrymi treningami oraz ambicją.

Gracze mówią, że jesteś lśniącym diamentem amerykańskiej sceny CS:GO. Co o tym sądzisz?

Nie uważam się za żaden lśniący diament, ponieważ dotychczas, w ciągu mojego krótkiego okresu bycia na szczycie, uczestniczyłem w niewielu LAN’ach. Jakkolwiek czuję, że jestem w stanie fragować przeciwko topowym drużynom bez żadnego problemu. Z dnia na dzień staję się lepszy – indywidualnie oraz w grze drużynowej. Podczas ESEA LAN szło mi bardzo dobrze, lecz na Dreamhack’u niekoniecznie. Bądź co bądź nie doszedłbym tak daleko bez wsparcia, które otrzymuję od przyjaciół i drużyny.

Jak zacząłeś swoją podróż z profesjonalną grą w CS:GO? Kilka razy mogliśmy Cię zobaczyć jako stand-in’a w iBUYPOWER, a następnie dołączyłeś do Denial eSports. Spodziewałeś się tego?

Moja profesjonalna podróż rozpoczęła się, gdy pod koniec 2011 i 2012 roku zacząłem sobie dobrze radzić w CS 1.6. Oczywiście, nie byłem nawet blisko bycia na takim poziomie, jak w CS:GO, ale dawałem radę. Później otrzymałem możliwość grania dla Area 51, ponieważ znałem Jonathan’a “n0swal” Lawson odkąd skończyłem 13 lat. Widział, że mam potencjał, więc pozwolił mi dołączyć do drużyny. Od tego czasu zacząłem pracować sam na siebie. Teraz, podobnie jak dla iBUYPOWER, nie miałem pojęcia, że będę dla nich grał. To wszystko było całkowicie niespodziewanym obrotem wydarzeń dla mnie i dla każdego innego. Nie spodziewałem się, że kiedykolwiek będę grał dla topowej amerykańskiej drużyny, a Denial jest pierwszym miejscem, do którego należałem, ponieważ byłem dobry, ale nigdzie tego nie potwierdziłem.

Dołączyłeś do iBUYPOWER, gdy ze składu wypadł steel, a z nim DaZeD. Czy ich oferta była lepsza niż propozycja Denial?

To jest ciężkie pytanie, głównie z powodu indywidualnych umiejętności znajdujących się w tych dwóch drużynach. Masz świetnych strzelców takich jak NAF-FLY oraz swag, których aim oraz movement jest porównywalny do topowych zawodników na świecie. Następnie jest AZK, który jest jednym z najbardziej stabilnych zawodników; jest także FugLy, który bardzo rzadko marnuje pociski. Ciężko jest powiedzieć czyja oferta była lepsza, ponieważ gdybym został z jedną drużyną, to sądzę, że w końcu byśmy dotarli na szczyt. Jestem bardzo szczęśliwy z tego, gdzie jestem teraz.

nitro1

Przygoda z iBUYPOWER nie była za długa. Dlaczego opuściłeś skład?

Te pytanie jest bardzo skomplikowane, ponieważ nic nie zostało ogłoszone publicznie. Potwierdzam, że nie chciałem opuścić drużyny. Tak czy inaczej, chcę po prostu powiedzieć, że według mnie Hiko będzie lepszym zastępcą niż ja.

Jesteś zaskoczony, że Denial chciało wziąć Cię z powrotem do drużyny?

Szczerze -byłem bardzo zaskoczony. Bardzo ucierpiałem podczas tej masakry ze zmianami składów i byłem blisko porzucenia CS:GO oraz ostrego skupienia się na szkole, ponieważ nikt nie chciał zrobić zmian składach. Ponadto byłem bardzo szczęśliwy z otrzymania możliwości, aby ponownie grać ze swoimi starymi kolegami z drużyny. Ogólnie, byłem zaskoczony, że dostałem się do drużyny po tym wszystkim, co wydarzyło się z iBUYPOWER.

Nie daliście rady zakwalifikować się do MLG Aspen. Co było główną przyczyną? Zmiany w składach, brak czasu na treningi czy coś innego?

Nie zakwalifikowaliśmy się do MLG Aspen przez zmiany w składach oraz brak treningów. Tamten tydzień jest nieopisywalny z powodu ilości problemów osobistych, przez które musieliśmy przejść. Zaczynając od utraty przyjaciół i kończąc na pracy po nocach. Nie trenowaliśmy, aczkolwiek nie jestem typem osoby, który musi się usprawiedliwiać. Powinniśmy się zakwalifikować, ale tego nie zrobiliśmy. Nie robi to nam żadnego problemu, ponieważ 2015 rok ma o wiele więcej do zaoferowania.

Co sądzisz o ostatniej aktualizacji CS:GO? Podoba Ci się stara-nowa CZ’ka? Co sądzisz o zmianie magazynków w P250?

Właśnie uwielbiam nową CZ’kę. Sądzę, że całkowicie ją naprawili, a to dlatego, że AWPerzy nie mogą już więcej biegać po mapie i zmieniać broni na ich małe karabiny. Teraz, gdy AWPer zmarnuje strzał, niech się lepiej modli żeby miał około 2-3 sekund na wyciągnięcie CZ, co jest bardzo mało prawdopodobne. Tak czy inaczej, sądzę, że jest to dobra broń na rundy eco. Jeśli chodzi o P250 to nie uważam, że to wiele zmienia, jeśli ktoś nie spamuje jak szalony. Wydaje mi się, że po aktualizacji nie miałem jeszcze takiej sytuacji, gdzie zabrakło mi amunicji.

nitr0 and carn

Społeczność CS:GO uważa, że sztab zajmujący się grą jest beznadziejny. Powodem tego jest, że nie słuchają naszych propozycji oraz narzekań. Czy profesjonalni gracze mają wkład w wygląd rozgrywki?

Sądzę, że ludzie nie doceniają faktu, że Valve przynajmniej rozważa słuchanie nas. W CS 1.6 nie otrzymaliśmy aktualizacji przez bardzo długi czas. Valve pracuje ze społecznością, aby zrobić CS:GO jedną z najlepszych gier wszechczasów. Aczkolwiek może to zająć im długo czasu, zanim wprowadzą dokładne zmiany i wielu graczy wciąż będzie niezadowolonych z aktualizacji. Każdy ma inną opinię, czy jest to profesjonalista, czy zwykły gracz – tak to już jest. Doceniam Valve za wszystko, co robią.

Pytanie od czytelnika: Ile miałeś lat, gdy zacząłeś grać w CS’a? Ile czasu dziennie poświęcasz na granie?

Zacząłem grać w CS 1.5, gdy miałem 9 albo 10 lat. Moi rodzice nie pozwalali mi grać w żadne strzelanki, ponieważ uważali, że wyrósłbym na bandziora. Aczkolwiek, ze względu na moją egoistyczną naturę nigdy się nie zgadzałem i walczyłem, aby grać w gry, które mi się podobały. Grałem w CS’a od tego czasu, ale nie rywalizowałem przez cały czas. Gdy miałem 14 albo 15 lat, zacząłem grać “na serio” i dołączyłem do CAL (red. liga). Nie zdziałałem tam za dużo, ale grałem głównie w lidze OPEN. Teraz jestem trochę starszy i mam więcej czasu, aby grać w CS’a tak, jak mi się podoba. Spędzam około 3-4 godzin dziennie grając, głównie dlatego, że jeszcze nie zacząłem semestru szkolnego, ale zawsze jestem na komputerze.

nitro

Powiedz kilka słów do naszych czytelników.

Kocham was wszystkich. Zawsze dodajecie mi ambicji do fragowania, eSportowa społeczność jest niesamowita! I tak jak zawsze, chciałbym pozdrowić moich kolegów z drużyny, fanów oraz przyjaciół. Doceniam wszystko, co robicie i dzięki wam jestem, gdzie jestem. Pozdrowienia dla moich przyjaciół, z którymi gram na co dzień: ony, a2z, EiGE, decipLE, RUSH, całej ekipie 10 man oraz moim byłym liderom, którzy pomogli mi się rozwinąć jako graczowi: dmode i steno. Kocham was wszystkich, nie mógłbym dojść tak daleko bez was.

English version

B:Hello Nick! Tell us some words about yourself.

N:I’ll start off by saying I am 19 years old, enrolled in college, and live in Louisiana. I am a very lenient guy and love helping people out. In terms of Counter-strike, I do not do that many lessons, if any, I am always looking to help people out team-wise or individually because I feel like I can be a good instructor. I am just getting into the whole professional scene and I wish to keep it this way with good practice and ambition.

People say that you are a shining diamond of NA CS:GO. What do you think about it?

I don’t like to consider myself a shining diamond of NA CS:GO yet, as I have only attended a few LAN’s so far within my short period of being at the top; however, I do feel like I can frag against some of the top teams consistently. I am definitely improving everyday with my team and individually. I think I definitely had a miniscule outbreak to the community where I fragged pretty heavily at ESEA LAN, but Dreamhack was not so much. However, I couldn’t do of gotten this far without the help of my friends and team.

How did you start your journey with professional CS:GO? We could see you as a stand-in for iBUYPOWER several times, then you joined Denial eSports. Did you expect that?

My professional journey began with CS:GO when I began getting good at CS 1.6 towards the end in 2011 and 2012. I definitely was no where near as good as I am now at CS:GO, but I could hold my own. Then later on, I got the opportunity to play with Area 51 because I knew Jonathan “n0swal” Lawson from when I was about 13 years old. He saw that I had potential, so he let me on the team and I worked my way up from there. Now as for the iBUYPOWER team, I had no clue I was going to be playing for them; it was all a complete turn of events for me and everybody else. I definitely did not expect to play for the top team in North America any time soon, and joining Denial is where I belonged in the first place because I was good but not proven anywhere.

You joined iBUYPOWER when they parted ways with steel and DaZeD. Was their offer better than Denial’s?

This is a hard question mainly because of individual skill interrelated in between the two teams. You have big fraggers like NAF-FLY and swag who compare individually to be at the top of the world with their aim and movement. Then you have AZK, who is one of the most consistent players with FugLy who barely ever misses a shot. Individually, it is hard to really say what offer was better because if I would’ve stuck with one team, I think we’d have been at the top eventually. I am very happy with where I am now.

nitro1

The journey with iBUYPOWER was not so long. Why did you left their roster?

This question is really complicated mainly because nothing has been released to the public. I did not vouch to leave the team; however, I just want to say that I think Hiko will be a better replacement than me.

Are you surprised that Denial wanted to take you back to the team?

Honestly, I was very surprised they wanted to take me back because I definetly got the short end of the stick in the roster change massacre. I was extremely close to quitting CS:GO and strictly focusing on school because no one really wanted to make roster changes. Moreover, I was very happy I got the opportunity to frag for my old teammates. Overall, I was surprised I got on a team after everything happened with iBUYPOWER.

You did not qualify for MLG Aspen. What was the main reason? Roster changes, not enough time for trainings or something different?

We did not qualify for MLG Aspens because of roster changes and no practice. That week is indescribable with the amount of hardships we had to overcome with losing friends to working late nights. We had no practice; however, I am not the type of person to make excuses. We should have qualified, but we did not. It’s okay with us because 2015 CS:GO has a lot more to offer.

What do you think about “Chroma update”? Do you like the new-old CZ and what do you think about ammo changes for p250?

I actually love the new CZ, I think they actually fixed it overall. I think so because now awpers can’t run around fearlessly just by switching to their mini machine gun as their secondary. Now, if an awper misses a shot, he better hope there is about 2-3 seconds where he can pull out the CZ, which is very unlikely. However, I think it is a good gun for eco rounds, just do not take out any other gun. As for the p250, I do not really think it matters too too much unless someone just spams their p250 like crazy because I don’t think I have ever run out of p250 ammo post-update.

nitr0 and carn

CS:GO community say that CS:GO Devs are horrible, because they don’t listen to our voices. Do they appreciate pro’s feedback?

I think people do not appreciate the fact that Valve are even considering listening to us, where as 1.6, we had not received a update in a very long time. Valve is working with the community to make CS:GO one of the best games of all time; however, it may take a long time for them to implement certain things and many players will still be very unsatisfied with the updates. Everyone has different opinions, whether them be professional, a public player, or a competitive player; that’s how the world turns. I appreciate Valve doing everything they have done.

Reader’s question: How old were you when you started playing CS? How much time do you spend on playing? (Daily)

I was introduced CS 1.5 back when I was about 9 or 10 roughly. My parents did not allow me to play any ?shooting? games because they thought I would grow up to be a violent person. However, with my egotistical nature, I always disagreed and fought to play the games I thoroughly enjoyed. I have been playing CS since that age, but not all of it was competitive. I started getting into competitive CS when I was about 14 or 15 with the CAL league being around. I did not do much in that league, but just mainly in the open league. Now I am a little older, I have more time to play CS as I please, and I probably spend about 3-4 hours actually playing CS throughout the day mainly because I have not started school for the semester yet, but I am always on my computer.

nitro

Say some words to our readers! 

I love all you guys. You guys always give me ambition to frag, the e-Sports community is awesome! And as always, I want to give a shout out to my teammates, fans, and friends. I appreciate everything you guys do and you have gotten me to where I am now today. Shout out to my friends who I always play with daily: ony, a2z, EiGE, decipLe, RUSH, all the 10 man crew, and my ex in-game leaders who really improved me as a player: dmode and steno. I love all you guys, couldn’t have made it this far without you.

Zdjęcia: HLTV.org (za pozwoleniem zawodnika)