Respawn.pl

PlesseN zastąpi kontuzjowanego olofmeistera we fnatic

Autor: Sergiusz Lelakowski

 

Olof „olofmeister” Kajbjer po kontuzji nadgarstka i słabym występie na majorze MLG Columbus 2016 podjął decyzję o zrobieniu przerwy od grania. fnatic ogłosiło, że na czas leczenia zastąpi go Niclas „PlesseN” Plessen.

Już przed rozpoczęciem ostatniego turnieju było wiadome, że zawodnik szwedzkiej drużyny ma problem z nadgarstkiem, a jego wyniki tylko potwierdziły niedyspozycję (najniższy w drużynie rating 0.99). Dopiero teraz podjęto decyzję, aby Kajbjer wziął wolne od grania.

Na ten moment nie wiadomo dokładnie, jak długo będzie trwało leczenie Olofa. Według wstępnych informacji podanych na fnatic.com, zajmie to przynajmniej kilka tygodni.

Przyjęcie na zastępstwo Niclasa Plessena nie zmienia jednak faktu, że drużyna rezygnuje z udziału w turnieju DreamHack Masters Malmö 2016, który odbędzie się w przyszłym tygodniu. W ich miejsce zagra francuski zespół G2 Esports.

17-letni Szwed Niclas „PlesseN” Plessen nie jest postacią specjalnie rozpoznawaną na scenie e-sportowej. Od miesiąca należy do zespołu Wizards e-Sports Club, a ostatni turniej w jakim mogliśmy go zobaczyć to styczniowe kwalifikacje PGL do europejskiego minora w Bukareszcie. Reprezentował on wówczas barwy zespołu RUZKI.

W oficjalnym komunikacie dla fnatic.com PlesseN powiedział:

OBECNIE MOIM ZADANIEM JEST JAK NAJLEPSZE WSPARCIE FNATIC PODCZAS NIEOBECNOŚCI OLOFA. Innym celem jest dla mnie po prostu zajść dalej w Counter-Strike’u. Zawsze chciałem się rozwijać jako gracz i podróżować po świecie, poznając innych zawodników i grając z zespołami z różnych krajów.

Obecny skład fnatic wygląda następująco:

[flag se]Jesper „JW” Wecksell[/flag][flag se]Robin „flusha” Rönnquist[/flag][flag se]Freddy „KRiMZ” Johansson[/flag][flag se]Dennis „dennis” Edman[/flag][flag se]Niclas „PlesseN” Plessen (zastępstwo)[/flag]

[flag se]Viktor „vuggo” Jendeby (trener)[/flag][flag se]Olof „olofmeister” Kajbjer (kontuzja)[/flag]