Respawn.pl

Plotki powoli się sprawdzają. HooXi i roeJ przesunięci na rezerwę MAD Lions!

Autor: Marcin Kapusta

Fredrik “roeJ” Jørgensen i Rasmus “HooXi” Nielsen zostali przeniesieni na rezerwę MAD Lions. W drużynie pozostał już tylko Thomas “TMB” Bundsbaek!

Zmiany zostały przewidziane przez dziennikarzy 1pv.fr, którzy sporządzili raport dzień przed oficjalnym ogłoszeniem. Ponadto Fredrik potwierdził, że włodarze planują zbudować międzynarodowy skład CS:GO.

roeJ trafił pod skrzydła MAD Lions w grudniu 2019 roku, gdy hiszpańska organizacja wykupiła zespół należący do Tricked eSports. W nowych barwach zawodnicy zwyciężyli m.in. pierwszy sezon FLASHPOINTA, przez co wzbogacili się o pół miliona dolarów. Duńczykom wróżono świetlaną przyszłość, jednak ekipa zaczęła sypać się w lipcu ubiegłego roku, gdy Lucas “Bubzkji” Andersen przeszedł do Astralis. Pod koniec stycznia Fredrik “acoR” Gyldstrand został wykupiony przez mousesports, a kilka dni później Luis “peacemaker” Tadeu przestał pełnić funkcję trenera. Ale to nie koniec pożegnań, ponieważ w ubiegły piątek Ismail “refrezh” Ali i Rasmus “sjuush” Reck trafili do Heroic.

HooXi z kolei dołączył do “Lwów” w październiku 2020 i objął funkcję prowadzącego. Z nowym IGL-em duńska paczka zajęła m.in. 5/6. miejsce podczas drugiej odsłony FLASHPOINTA oraz wywalczyła wicemistrzostwo Nine to Five #5. “Jestem bardzo wdzięczny za możliwość gry z tak utalentowanymi zawodnikami, ale jednocześnie rozgoryczony, ponieważ chciałbym mieć więcej okazji do pokazania, na co mnie stać i co moglibyśmy osiągnąć. Kiedy patrzę wstecz na ostatni rok mojej kariery, to mogę być tylko szczęśliwy. Zacząłem w AGF, potem przenosiny do CPH Flames i x6tence, a ostatecznie wylądowałem w MAD Lions. Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy pracowali ze mną przez te miesiąca, a w szczególności dla roeJ’a, refrezha, acoRa, sjuuha i peacemakera. Nigdy nie miałem tak oddanego i ciężko pracującego zespołu” – podsumował HooXi.

Wraz z początkiem 2021 roku straciliśmy acoRa, a w jego miejsce wszedł TMB. Czułem, że świetnie radzimy sobie na treningach i nie mogłem się doczekać, aby zobaczyć, jak poradzimy sobie w oficjalnych spotkaniach. Niestety, ale z powodu późnego rozpoczęcia sezonu nie było nam dane zagrać ani jednego meczu. Ostatecznie refrezh i sjuush dołączyli do Heroic i wiem, że świetnie poradzą sobie w nowej formacji. Te roszady spowodowały jednak, że MAD Lions objęło inną taktykę i ma w planach budowę międzynarodowego składu. Ja nie zamierzam brać udziału w tym projekcie i dlatego zaczynam poszukiwania nowych wyzwań” – przyznał roeJ. “Nadal jestem głodny rywalizacji i wiem, że mam wiele do zaoferowania drużynie, która chce osiągnąć wielkie rzeczy w CS-ie. Jestem otwarty zarówno na duńskie, jak i zagraniczne oferty” – dodał.

Według doniesień francuskiego portalu 1pv.fr, nowy zespół MAD Lions będzie budowany wokół 19-letniego Thomasa “TMB” Bundsbaeka. Duńska organizacja rzekomo rozpoczęła negocjacje z Simonem “twistem” Eliassonem, Bogdanem “xsepowerem” Chernikovem oraz Michałem “MICHU” Müllerem. Warto również wspomnieć, że za projekt odpowiedzialny będzie Allan “Rejin” Petersen, były trener mousesports.

Jeżeli plotki potwierdzą się, to skład MAD Lions będzie prezentował się następująco:

  • 🇩🇰 Thomas “TMB” Bundsbaek
  • 🇸🇪 Simon “twist” Eliasson
  • 🇷🇺 Bogdan “xsepower” Chernikov
  • 🇵🇱 Michał “MICHU” Müller