Respawn.pl

Strona główna » Po ostatnich zamachach TV nie wyemituje ELEAGUE

Po ostatnich zamachach TV nie wyemituje ELEAGUE

Autor: Sergiusz Lelakowski

W świetle ostatnich wydarzeń niemiecka telewizja ProSieben MAXX zrezygnowała z transmitowania finałów ELEAGUE, które będą miały miejsce w najbliższy weekend. Ponadto, ze strony internetowej operatora zniknęły wszystkie nawiązania do turnieju CS:GO.

W zeszłym tygodniu w Monachium doszło do strzelaniny, w której 18-letni Irańczyk zabił 9 osób, a następnie popełnił samobójstwo. Jak się okazało, napastnik był miłośnikiem gier FPS, m.in. CS:GO. Tym samym Niemcy wytoczyły wojnę brutalnym grom komputerowym.

Jednym z pierwszych tego objawów będzie cofnięcie z planu emisji ProSieben MAXX nadchodzących półfinałów i finału ELEAGUE, gdzie zagra m.in. lokalna drużyna mousesports przeciwko Virtus.pro.

Niemcy znane są w branży gamingowej z bardzo restrykcyjnej cenzury wobec gier wideo. W poprzednich latach podejmowano próby wycięcia scen śmierci z Counter-Strike’a, czy ograniczenia przekazu propagandowego w serii Wolfenstein do minimum. Jak mówi Richard Lewis: Niemcy (…) to dziwne miejsce, w którym można wycofać całe Mortal Kombat czy usunąć widoki krwi z gry.

Można się spodziewać, że władze Niemiec podejmą dalsze kroki w celu ograniczania brutalnych gier wideo. W konferencji prasowej sprzed paru dni, minister spraw wewnętrznych Thomas de Maizière znacząco potępił tego typu gry i uznał je za szkodliwe dla społeczeństwa.

Play-offy ELEAGUE zostaną – miejmy nadzieję – wyemitowane w Polsce na kanale Polsat Viasat Explore z komentarzem Łukasza “PRAWUsa” Ganczewskiego. Oprócz tego wszystkie mecze będą dostępne za pośrednictwem Twitcha na kanale ELEAGUETV.