Respawn.pl

Podopieczny kubena dołączy do Natus Vincere?

Autor: Marcin Kapusta
apeks jL

Natus Vincere zamierza otworzyć swoją dywizję CS:GO na zagraniczne akcenty. W kuluarach mówi się, że do zespołu przymierzany jest Justinas “jL” Lekavicius!

Na międzynarodowej scenie trwa ogromna szufla, która zbiegła się z wakacyjną przerwą dla graczy. Obecnie w mediach społecznościowych może spotkać z natłokiem informacji, w tym również przecieków. Kilka dni temu pojawiły się doniesienia o możliwych perturbacjach w szeregach Natus Vincere. Z ukraińskim klubem rozstać się mają Andrij “npl” Kukharski, Ilya “Perfecto” Zalutskij oraz Denis “electroNic” Sharipow. Ten ostatni miał już otrzymać oferty od Evil Geniuses i Cloud9.

Podopieczny kubena w trykocie NAVI?

Według najnowszych źródeł reakcji BLIX.gg oraz znanego insidera Władysława “harumiego” Radwilowicza, do NAVI przymierzany jest podopieczny Jakuba “kubena” Gurczyńskiego z Apeks – Justinas “jL” Lekavicius. Obie strony miały już nawet osiągnąć porozumienie w sprawie transferu.

jL to 23-latek, który od sierpnia 2022 roku występuje w norweskiej organizacji Apeks. Pod wodzą Jakuba “kubena” Gurczyńskiego, Litwin sensacyjnie dotarł do półfinału paryskiego Majora, pozostawiając w pokonanym polu m.in. Liquid, paiN czy NiP. Sukces nad Sekwaną sprawił, że międzynarodowy kolektyw plasuje się obecnie w czołowej 10. światowego rankingu HLTV, a jego zawodnicy zyskali szerszą aprobatę i zainteresowanie ze strony innych renomowanych marek.

WSZYSTKIE INFORMACJE O SZUFLI W PIGUŁCE:

Aleksib obejmie stery?

Jak twierdzi insider John Knyaziew, w kręgu zainteresowań kijowskiej organizacji znalazł się także Aleksi “Aleksib” Virolainen, który miałby objąć rolę głównodowodzącego. Na jego transfer nalegać ma sam Ołeksandr “s1mple” Kostyliew. Warto przypomnieć, że Fin zaledwie tydzień temu wylądował na rezerwie Ninjas in Pyjamas.

Jeżeli plotki potwierdzą się, skład Natus Vincere będzie wyglądał następująco:

  • Ukraine Ołeksandr “s1mple” Kostyliew
  • Ukraine Wałerij “b1t” Wakhowskij
  • Lithuania Justinas “jL” Lekavicius
  • Finland Aleksi “Aleksib” Virolainen
  • Ukraine Andrij “B1ad3” Gorodenskij (trener)