Respawn.pl

Strona główna » Podsumowanie fazy grupowej Intel Challenge Katowice

Podsumowanie fazy grupowej Intel Challenge Katowice

Autor: Sergiusz Lelakowski

Po wielkim finale Intel Extreme Masters, przyszedł czas na podsumowanie również innych meczy, które miały miejsce na katowickim spodku, czyli fazy grupowej kobiecych zespołów.

Meczem otwierającym rozgrywki było spotkanie Team Karma oraz Millenium na mapie de_cache. Jednostronna walka zakończyła się wynikiem 16-0 dla amerykanek co dało im szansę na udowodnienie swoich umiejętności w starciu z kolejnym zespołem. W tym samym czasie odbyło się także spotkanie pomiędzy WRTP oraz Santos.Dexterity, które nie potrafiły poradzić sobie z silnym rywalkami (16-1).

Walkę z drabinki wygranych stoczyły zatem zawodniczki WRTP oraz Team Karma na mapie de_train. Mimo prób ze strony amerykańskiej drużyny, nie udało im się pokonać Europejek kończąc spotkanie wynikiem 6-16.

zaaz1

Drabinkę przegranych reprezentowały Millenium, które po dużej porażce dostało jeszcze jedną szansę odbicia się od dna w meczu z Santos.Dexterity (16-12). Ostatnią walkę w grupie A stoczyły ponownie Team Karma oraz Millenium. Nie był to tak samo przyjemny mecz dla amerykanek. Obie drużyny stoczyły zacięty bój, jednak ostatecznie to Team Karma sięgnęła ponownie po zwycięstwo (16-14).

W grupie B pierwsze spotkanie odbyło się pomiędzy CLG Red oraz Elysium, w którym świetna forma amerykanek przełożyła się na ich końcowy wynik (16-8). Drugie z kolei należało do Team Acer oraz Exertus (16-13 dla Exertus). Drabinkę wygranych zasiliły zawodniczki CLG Red oraz Exertus (16-5) a przegranych Elysium oraz LDLC (8-16). Ostatnia rozgrywka dotyczyła zespołu, który przegrał mecz zwycięskiej drabinki oraz drużyny, która odniosła sukces w meczu przegranych. Spotkanie Exertus oraz LDLC zakończyło się wynikiem 16-3 dla Francuzek.

Półfinały:

12:20 – WRTP vs. LDLC (Bo3)
16:30 – CLG Red vs. Karma (Bo3)

Finał – 20:40